Vzdělávací dron DJI RoboMaster TT

Vzdělávací dron DJI RoboMaster TT

Uvolněte svou kreativitu

Vzdělávací dron DJI RoboMaster TT

Jako vzdělávací dron vyvinutý společností DJI Education se RoboMaster TT zavázal ke snížení prahu pro učení robotů a umělé inteligence a ke kultivaci zvědavosti a sebevědomí studentů během jejich prvního kontaktu s přírodovědným a technologickým vzděláváním. Pro splnění tohoto cíle využívá RoboMaster TT open source a byl upgradován na bázi Tello EDU, aby usnadnil ovládání více dronů a AI aplikace prostřednictvím vynikající škálovatelnosti softwaru a hardwaru. Kromě toho RoboMaster TT poskytuje kompletní kurzy dronů a umělé inteligence a nový soutěžní systém pro vytvoření nové zkušenosti ve výuce robotiky a plně stimuluje kreativitu studentů.

Vynikající výukový nástroj

Vysoce výkonné mechanické příslušenství

Výkonné funkce a schopnosti pro kompatibilitu

Úvod do implementace umělé inteligence v reálném světě

Výukové zdroje

Projektové kurzy

Vhodné pro více úrovní

Je v souladu s učebními normami

Databáze konkurence

Soutěžní řád a operační plány

Přizpůsobitelné soutěžní uspořádání

Praktické praktické učení

Zcela nový produkt. Malý dron pro velké sny

Jako přední vzdělávací dron v oboru poskytuje RoboMaster TT silný letový výkon s kompaktními rozměry a využívá nejmodernější algoritmy řízení letu DJI k zajištění bezpečnosti a stability letu. Má také 5MP HD kameru, která poskytuje plynulé a stabilní snímky z letu. Nově přidaný open-source modul ESP32 a další programovatelné moduly jsou kombinovány s rozmanitým programovacím prostředím a vytvářejí profesionální vzdělávací platformu pro drony, která je vhodná pro učitele i studenty.

Open source, přizpůsobitelná hratelnost

Vestavěný modul open source ESP32: Vestavěný čip ESP32 poskytuje programovací prostředí s otevřeným zdrojovým kódem Arduino a Micro Python a podporuje Arduino, Micro Python, grafické programování a více offline programovacích metod. Vytváří open-source platformu létajícího hardwaru pro studenty a učitele, která studentům usnadňuje učit se vestavěné programování a vyvíjet různé aplikace leteckých robotů.

Světlo blikání s dronem pro lepší vizuální zážitek

Programovatelný indikátor dýchání: Při použití RoboMaster TT s RGB plně barevným LED indikátorem můžete ovládat barvu světla a frekvenci blikání pomocí grafického programování, Pythonu, Arduina a dalších programovacích metod. Tímto způsobem je výsledek programování intuitivnější a efekt letu je působivější.

Další inovace zobrazené na obrazovce

Programovatelná jehličková obrazovka: RoboMaster TT má 8×8 červeno-modrou maticovou LED obrazovku. Můžete použít grafické programování, Python, Arduino a další programovací metody pro zobrazení různých jednoduchých vzorů, jednoduchých animací nebo rolování znaků na tečkové obrazovce. Na tomto základě bodová obrazovka poskytuje více možností pro interakci člověka a dronu.

Měření vzdálenosti, vyhýbání se překážkám a inteligentní uvědomění

Integrovaný ToF infračervený snímač vzdálenosti: RoboMaster TT je integrován s jednobodovým ToF snímačem s maximální vzdáleností měření 1,2 metru. Dron je vhodný pro řadu aplikací v různých výukových scénářích a může implementovat vnímání prostředí a inteligentní vyhýbání se překážkám.

Vysoce stabilní dvoupásmová komunikace

Nový modul Wi-Fi 5,8 GHz: Tento modul podporuje dvoupásmovou komunikaci 2,4 GHz/5,8 GHz, což výrazně zlepšuje stabilitu připojení dronu a umožňuje dronu lépe se přizpůsobit jeho prostředí. Dron může hladce létat ve složitých Wi-Fi prostředích. Ve scénáři výuky ve třídě může být připojeno více dronů současně než dříve a stabilita formace více dronů je zvýšena.

Prozkoumejte více možností

Rozšiřující deska adaptéru: Poskytuje 2×7pinové 2,54mm in-line rozhraní, podporuje programovací protokoly I2C, SPI, UART a GPIO a poskytuje napájení 5V/3,3V. S touto deskou můžete snadno přidávat a ladit nové senzory pro kreativnější nápady.

Zrozen pro budoucnost. Kreativnější a inteligentnější

Vysoce integrovaná rozšiřující sada s otevřeným zdrojovým kódem RoboMaster TT může být použita spolu s daty streamovaného videa z otevřené kamery k implementaci více diverzifikovaných aplikací umělé inteligence. Pomocí nového RoboMaster SDK lze navíc ve třídách základních a středních škol využívat špičkové technologie umělé inteligence, jako je strojové vidění a hluboké učení. Díky tomu je AI známější a umožňuje učení se hrou pro lepší výsledky a více zábavy.

Podporuje externí senzory třetích stran

RoboMaster TT se dodává se senzorovým adaptérem, který napájí senzory třetích stran. Oficiální DJI SDK je také k dispozici všem uživatelům za účelem podpory více programovatelných senzorových rozhraní, jako jsou I2C, SPI, UART a GPIO. Studenti mohou snadno rozšiřovat senzory a vyvíjet programy pro výrobu více aplikací umělé inteligence.

RoboMaster SDK založené na Pythonu 3.0

S Python 3.0 RoboMaster SDK se můžete snadno naučit jazyk Python a program pro ovládání dronů. SDK můžete také použít k vytváření vlastních aplikací, implementaci interakce mezi RoboMaster TT a RoboMaster EP, vývoji vlastních algoritmů umělé inteligence a naplno využít svou kreativitu.

Podporované aplikace AI

Přidáním různých senzorů třetích stran do RoboMaster TT si můžete přizpůsobit různé kreativní hry.

Environmentální vnímání

Použijte technologii infračerveného měření vzdálenosti a informace o překážkách k vnímání prostředí a kreslení vnitřních map. Můžete se dozvědět o technologii vnitřní robotické navigace a automatickém vyhýbání se překážkám.

Rozpoznávání obličeje a automatické sledování

Získejte video stream pro rozpoznání obličeje a sledování. Můžete se naučit nejmodernější technologie umělé inteligence, jako je strojové vidění, hluboké učení a konvoluční neuronové sítě.

Rozpoznávání gest

Použijte senzory pro rozpoznávání gest a naprogramujte dron, abyste získali informace o gestech a ovládání dronu. Můžete se naučit, jak se načítají data senzoru (kde jsou vyžadovány samostatné senzory), a implementovat interakci člověk-dron.

Ovládání dlaní

Na základě získaných informací o poloze pohybu kloubů vyviňte program pro vytvoření spojení mezi držením dlaně a letovými akcemi a implementujte ovládání dlaní (kde jsou vyžadovány samostatné senzory). Můžete pochopit a dozvědět se o mikroelektronické technologii a vlastnostech senzorů.

Dokonalé spojení techniky a umění. Snadné nastavení Multi-Drone Formation

RoboMaster TT podporuje režim Stanice. Proto lze ke stejnému Wi-Fi routeru připojit více zařízení RoboMaster TT, přijímat instrukce programovacího kódu a poskytovat zpětnou vazbu, implementovat synchronizaci stavu a ovládat více dronů. Dron můžete využít k různým účelům při výuce, soutěži nebo vystoupení.

Bezpečnější

RoboMaster TT využívá design na prvním místě z hlediska bezpečnosti a zahrnuje následující fyzické a softwarové ochranné metody pro zajištění bezpečnosti letu uživatele: ochrana lopatky, přesné vznášení a alarm při nízkém stavu baterie.

Stabilnější

RoboMaster TT využívá nový 5,8 GHz Wi-Fi modul, který se vyznačuje nižším zpožděním přenosu signálu a lepším výkonem proti rušení signálu. Na tomto základě se proces vytváření více dronů a zkušenosti stávají hladší.

Jednodušší

RoboMaster TT podporuje použití grafického programování, Pythonu a dalších programovacích jazyků pro programování tvorby více dronů. Kromě toho mohou studenti pomocí aplikace snadno a rychle nastavit jednoduchou formaci více dronů.

Působivější

Pomocí programovatelných LED indikátorů, hudby a akcí může RoboMaster TT měnit barvy osvětlení a jejich frekvence, čímž poskytuje ještě působivější efekt formování více dronů.

Více zábavy

S programovatelnou jehličkovou obrazovkou může RoboMaster TT měnit vzory na jehličkové obrazovce během vytváření více dronů a zprostředkovat jedinečné nápady.

Vynikající dron a AI. Vzdělávací řešení

Společnost DJI Education, podporovaná inovativními a výkonnými špičkovými technologiemi, připravila platformu pro profesionální vzdělávání v oblasti dronů pro školy a školicí agentury. Kromě toho vyvinula špičková řešení pro vzdělávání v oblasti dronů a umělé inteligence spojením řady kurzů a profesionálních soutěží, což pomáhá přivést studenty do světa inteligentních létání.

Kurzy dronů a umělé inteligence

Multidisciplinární integrace

Kurzy integrují přírodovědné a technické vzdělávání s matematikou a angličtinou a teoretické učení s praktickým zkoumáním, implementují vzdělávací přístup STEAM a umožňují studentům spojit všechny naučené znalosti a důkladně jim porozumět v multidisciplinárním a interdisciplinárním vyučovacím procesu.

Průzkum založený na projektu

Použitím reálných problémů jako kontextu vedou kurzy studenty k tomu, aby převzali iniciativu k prozkoumávání řešení, kultivovali své logické myšlení, budovali ducha týmové práce a zlepšovali svou schopnost řešit problémy prostřednictvím průzkumných aktivit založených na projektech.

Konstruktivismus

Na základě Piagetovy teorie kognitivního rozvoje kurzy navrhují výukové sekce, které odpovídají psychologickým charakteristikám studentů a zákonům kognitivního vývoje, a kombinují aplikace dronů s programovacími dovednostmi, aby se studenti mohli učit nové znalosti ze specifických scénářů.

Zájem řízený

V kurzech jsou studenti inspirováni k samostatnému poznávání dronů a programování v příjemném vzdělávacím prostředí, což studentům vytváří další možnosti do budoucna.

Spousta dronů a soutěží AI

Soutěž AI

Vyviňte program pro ovládání dronu tak, aby automaticky překračoval překážky a vyberte správnou přistávací pozici pro provedení přesného přistání na základě výsledků rozpoznávání obrazu. Znalostní body: rozpoznávání obrazu a PID řízení

Provoz vzduch-země

Dron provádí průzkum ve vzduchu a posílá informace o poloze do bezpilotního prostředku. Bezpilotní prostředek automaticky dorazí na místo určení a přepraví materiály. Body znalostí: rozpoznávání obrazu, komunikace vzduch-země a plánování trasy

Maze Race

Vytvořte program, který umožní dronu autonomně prozkoumat cestu ven v bludišti s náhodnými trasami. Bludiště obsahuje také podložky misí se skrytými úkoly.

Znalostní body: určování polohy v interiéru, použití senzoru ToF, vyhledávání uvnitř bludiště a programovatelná bodová obrazovka

V krabici

Letadlo (včetně vrtulí) × 1

Kryty vrtule RoboMaster TT × 1

Náhradní vrtule (pár) × 2

Bodový displej a modul snímání vzdálenosti × 1

Ovladač s otevřeným zdrojem × 1

Prodlužovací deska × 1

Mission Pad × 4

Letová baterie × 1

Micro USB kabel × 1

brejle

Dronový modul

Trubec

Vzletová hmotnost 87 g (včetně listů vrtule, chrániče listů vrtule a baterií)

Rozměry 98×92,5×41 mm

List vrtule 3”

Vestavěné funkce Infračervené určování výšky, barometr, LED indikátor, senzor vidění směrem dolů, Wi-Fi a přenos obrazu HD 750P

Rozhraní Micro USB nabíjecí port

Letový výkon

Maximální letová vzdálenost 100 m

Maximální rychlost letu 8 m/s

Maximální doba letu 8 min

Maximální výška letu 30m

baterie

Vyjímatelná baterie 1,1 Ah/3,8 V

Fotoaparát

Obrázek 5 MP

FoV 82,6°

Video HD720P30

Formát JPG (pro obrázky) a MP4 (pro videa)

Podpora elektronické stabilizace obrazu

Prodlužovací příslušenství

Open source ovladač

Hmotnost 12,5 g (včetně open source řadiče a bodové maticové obrazovky)

Rozměry 49,5×32×15,2 mm

Provozní režim Režimy AP a stanice

Frekvenční pásmo Wi-Fi 2,4 GHz a 5,8 GHz

Bluetooth 2,4 GHz

MCU ESP32-D2WD, dvoujádrový na 160 MHz, 400 MIPS

Open source Podporuje vývoj SDK, Arduino, grafické programování a programování MicroPython.

Škálovatelnost 14pinové rozšířené rozhraní (pro I2C, UART, SPI, GPIO, PWM a napájení)

Programovatelný LED indikátor Plně barevná LED

Rozšiřující modul bodové obrazovky

Rozměry 35,3×31,5×8,6 mm

Programovatelný bodový LED indikátor 8×8 červeno-modrý indikátor

Rozhraní IIC funkce řízení bodové matice, automatické skenování bodové matice, 256úrovňový nastavitelný celkový jas a 256úrovňový nastavitelný jas jedné LED

Měřicí modul Infračervený senzor vzdálenosti (ToF)

Maximální naměřená vzdálenost 1,2 m (uvnitř s bílými terči)

Prodlužovací deska adaptéru

DIY adaptace 14pinové rozšířené rozhraní k 2×7pinovému 2,54mm in-line padu, 2 pozice indikátoru napájení a 2 pozice indikátoru ladění

Vzdělávací dron DJI RoboMaster TT