Srovnání DJI Mavic 3 Enterprise a DJI Phantom 4 RTK: Jaké jsou výhody a nevýhody?

DJI Mavic 3 Enterprise a DJI Phantom 4 RTK jsou dva z nejlepších dronů na současném trhu, které uživatelům nabízejí řadu pokročilých funkcí a schopností. Rozhodnutí, který dron je pro vaše potřeby nejlepší, může být obtížný úkol. Abychom to usnadnili, uvádíme zde srovnání obou modelů s zvýrazněním jejich pro a proti.

Klady:

Mavic 3 Enterprise nabízí pokročilý systém řízení letu, který dokáže snadno provádět složité manévry. Má také maximální rychlost až 68.4 mph a může dosáhnout maximální výšky 16,404 31 stop. Navíc má maximální dobu letu až XNUMX minut, takže je ideální pro delší mise.

Phantom 4 RTK je vysoce pokročilý model, který uživatelům nabízí řadu funkcí a možností. Má maximální rychlost až 54.7 mph a může dosáhnout maximální výšky 18,000 40 stop. Navíc má maximální dobu letu až XNUMX minut, takže je ideální pro delší mise. Má také integrovaný systém RTK GPS, který poskytuje vysoce přesné údaje o poloze.

Nevýhody:

Mavic 3 Enterprise je dražší varianta než Phantom 4 RTK, s vyšší cenovkou. Navíc není tak výkonný jako Phantom 4 RTK, přičemž maximální rychlost a výška jsou nižší než u Phantomu 4 RTK.

Phantom 4 RTK je méně přenosný než Mavic 3 Enterprise, protože je větší co do velikosti a hmotnosti. Navíc není tak snadné používat jako Mavic 3 Enterprise, protože vyžaduje pokročilejší letecké znalosti a zkušenosti.

Celkově jsou Mavic 3 Enterprise i Phantom 4 RTK výkonné a schopné drony. Mavic 3 Enterprise je přenosnější a snáze se používá, zatímco Phantom 4 RTK je výkonnější a nabízí uživatelům integrovaný RTK GPS systém. Nakonec bude rozhodnutí záviset na vašich individuálních potřebách a preferencích.

Zkoumání pokročilých funkcí DJI Mavic 3 Enterprise a DJI Phantom 4 RTK

DJI Mavic 3 Enterprise a DJI Phantom 4 RTK jsou dva z nejpokročilejších dronů na trhu. Oba modely nabízejí špičkové funkce a možnosti, díky kterým jsou ideální pro komerční a profesionální aplikace.

Mavic 3 Enterprise je nejnovějším přírůstkem do řady podnikových dronů DJI. Je vybaven výkonným 1palcovým snímačem, 4K kamerou a dosahem až 8 km, takže je ideální pro řadu komerčních použití, jako je průzkum a mapování. Obsahuje také několik pokročilých funkcí, jako je vyhýbání se překážkám, geofencing a další bezpečnostní funkce navržené k zajištění bezpečného provozu v jakémkoli prostředí.

Phantom 4 RTK je výkonný a vysoce přesný dron určený pro profesionální geodetické a mapovací aplikace. Je vybaven vysoce přesným systémem RTK GPS, 4K kamerou a dosahem až 8 km. Kromě toho obsahuje další bezpečnostní funkce, jako je vyhýbání se překážkám a geofencing, které umožňují bezpečný provoz v jakémkoli prostředí.

Mavic 3 Enterprise i Phantom 4 RTK nabízejí řadu pokročilých funkcí, díky kterým jsou ideální pro komerční a profesionální aplikace. Výkonné senzory a kamery, stejně jako další bezpečnostní prvky, činí tyto drony perfektními pro celou řadu použití, od průzkumu a mapování až po konstrukci a kontrolu. Ať už potřebujete prozkoumat velkou oblast nebo zkontrolovat konkrétní strukturu, tyto drony jsou na tento úkol.

Pokud hledáte výkonný a spolehlivý dron pro komerční a profesionální aplikace, DJI Mavic 3 Enterprise a DJI Phantom 4 RTK jsou dvě z nejlepších možností na trhu. Díky pokročilým funkcím, které nabízejí, vám mohou pomoci provést práci rychle a bezpečně.

Zvážení nákladů a schopností DJI Mavic 3 Enterprise vs. DJI Phantom 4 RTK

Pokud jde o letecké fotografie a video, výběr dronu může mít významný vliv na kvalitu konečného produktu. V tomto srovnání se podíváme na dva nejnovější drony od výrobce dronů DJI: Mavic 3 Enterprise a Phantom 4 RTK.

Mavic 3 Enterprise je kompaktní a lehký dron, takže je ideální pro profesionály na cestách. Má dosah až 10 km a maximální rychlost 68.4 km/h, takže je ideální pro mise na dlouhé vzdálenosti a rychlé nasazení. Kromě toho má Mavic 3 Enterprise řadu pokročilých funkcí a schopností, včetně detekce a vyhýbání se překážkám, přesné navigace a 4K kamery.

Phantom 4 RTK je větší a výkonnější dron, takže je ideální pro složitější úkoly. Má dojezd až 32 km a maximální rychlost 72 km/h, což mu umožňuje pokrýt větší území. Phantom 4 RTK má také pokročilé funkce, jako je dvoupásmové RTK polohování, vyhýbání se překážkám a 20MP fotoaparát.

Pokud jde o cenu, Mavic 3 Enterprise je dostupnější za 2,399 4 $, zatímco Phantom 5,399 RTK je dražší za 4 1,599 $. Oba drony jsou však dražší než základní model Phantom XNUMX, který se prodává za XNUMX XNUMX dolarů.

Závěrem lze říci, že jak Mavic 3 Enterprise, tak Phantom 4 RTK jsou vynikající drony pro letecké fotografování a natáčení videí. Mavic 3 Enterprise je cenově dostupnější varianta a je ideální pro profesionály na cestách, zatímco Phantom 4 RTK je dražší, ale nabízí řadu pokročilých funkcí a schopností. Nakonec záleží na potřebách a rozpočtu uživatele, když se rozhoduje, který dron si pořídit.

Jaké výsledky můžete očekávat od DJI Mavic 3 Enterprise a DJI Phantom 4 RTK?

DJI Mavic 3 Enterprise a DJI Phantom 4 RTK jsou dva z nejpokročilejších dronů na trhu, které nabízejí řadu funkcí, díky kterým jsou ideální pro komerční aplikace.

Mavic 3 Enterprise je skládací, ultrapřenosný dron, který je schopen pořizovat úžasné 4K video a 20MP statické snímky. Má působivých 34 minut letu a může letět až 10 kilometrů od svého ovladače. Kromě toho je dron vybaven řadou pokročilých funkcí, včetně výkonné technologie AirSense společnosti DJI, která poskytuje v reálném čase výstrahy blízkých pilotovaných letadel, a technologie DJI SmartCapture, která uživatelům umožňuje přesně ovládat dron pomocí ovladače gest rukou.

Phantom 4 RTK je větší a výkonnější dron než Mavic 3 Enterprise. Nabízí až 30 minut letu a dolet až 8 kilometrů. Phantom 4 RTK navíc nabízí špičkovou přesnost a polohování v oboru s kinematikou v reálném čase (RTK) pro přesnost na úrovni centimetrů. Kromě toho je dron vybaven řadou pokročilých funkcí, včetně 4K kamery, která dokáže zachytit až 60 snímků za sekundu, vyhýbání se překážkám a schopnosti létat v oblastech, kde je zakázáno GPS.

Celkově DJI Mavic 3 Enterprise a DJI Phantom 4 RTK nabízejí působivou řadu funkcí, díky kterým jsou ideální pro komerční aplikace. Díky dlouhým letům a pokročilým funkcím jsou tyto dva drony schopny pořizovat vysoce kvalitní snímky a video a zároveň poskytovat špičkovou přesnost a určování polohy.

Jak si vybrat mezi DJI Mavic 3 Enterprise a DJI Phantom 4 RTK pro vaše potřeby

Pokud jde o výběr mezi DJI Mavic 3 Enterprise a DJI Phantom 4 RTK pro vaše potřeby, musíte zvážit několik různých faktorů. Oba drony jsou vysoce schopné a nabízejí vynikající funkce. V závislosti na vašich konkrétních potřebách však může být jeden vhodnější než druhý.

První věc, kterou je třeba zvážit, je účel dronu. Mavic 3 Enterprise je navržen pro komerční a průmyslové použití, takže je ideální pro letecký dohled, inspekci a vyhledávání a záchranu. Nabízí několik pokročilých funkcí, jako je pokročilý systém vyhýbání se překážkám, prodloužená doba letu a kompaktní režim, který mu umožňuje létat ve stísněných prostorech. Dodává se také s rozsáhlou sadou příslušenství, včetně LED reflektoru a reproduktoru.

DJI Phantom 4 RTK je naproti tomu určen pro účely průzkumu a mapování. Má vynikající přesnost až 2.5 centimetru, což umožňuje jeho použití pro přesné mapování a průzkum. Má také pokročilý systém řízení letu, výkonnou kameru a několik dalších funkcí, díky kterým je ideální pro komplexní mapové projekty.

Pokud jde o možnosti fotoaparátu, Mavic 3 Enterprise má 12MP fotoaparát s 1/2.3“ snímačem, zatímco Phantom 4 RTK má 20MP fotoaparát s 1“ snímačem. Phantom 4 RTK má také větší zorné pole, pokrývající až 84°, zatímco Mavic 3 Enterprise pokrývá až 77°.

Nakonec zvažte cenu. Mavic 3 Enterprise je cenově dostupnější varianta s cenovkou kolem 1,800 $. Phantom 4 RTK je výrazně dražší, s cenovkou kolem 3,000 dolarů.

Nejlepší volba pro vás nakonec závisí na vašich konkrétních potřebách. Pokud potřebujete dron pro komerční nebo průmyslové použití, pak je pravděpodobně lepší volbou Mavic 3 Enterprise. Pokud potřebujete dron pro účely průzkumu a mapování, pak může být Phantom 4 RTK lepší volbou. Než se rozhodnete, pečlivě zvažte svůj rozpočet a potřeby.

Čtěte více => DJI Mavic 3 Enterprise vs DJI Phantom 4 RTK: Který je pro vás ten pravý?