Mezinárodní měnový fond (MMF) v úterý zveřejnil svůj nejnovější Světový ekonomický výhled, který předpovídá oživení světové ekonomiky v roce 2021.

Zpráva předpokládá, že světová ekonomika poroste v roce 5.5 o 2021 %, oproti odhadu MMF o 4.4 % v říjnu 2020. Bude to poprvé za čtyři roky, kdy se očekává růst světové ekonomiky.

MMF ve své zprávě varoval, že oživení je stále křehké a že rizika přetrvávají, s odkazem na pokračující dopad pandemie COVID-19. Varovala, že nerovnoměrná distribuce zavádění vakcín a oživení nových variant viru by mohly vést k „nepředvídatelným neúspěchům“.

MMF také varoval, že opatření monetární a fiskální politiky jsou zásadní pro podporu globálního ekonomického oživení, ale varoval, že tato opatření budou muset být „pečlivě kalibrována“, aby bylo zajištěno, že budou udržitelná a účinná.

Nejnovější výhled MMF je optimističtější než jeho předchozí prognóza, ale stále zaostává za 6% růstem, který předpovídal pro rok 2021 před vypuknutím pandemie. Zpráva nicméně představuje povzbudivé znamení pro globální ekonomiku, která byla zasažena krizí Covid-19.

Čtěte více => Starlink a budoucnost autonomních vozidel na Ukrajině