Koupit DJI Care Refresh (Ronin-S)

Jak DJI Care Refresh chrání vaši investici Ronin-S

DJI Care Refresh je pokročilý plán ochrany, který vám pomůže udržet vaši investici Ronin-S a udržet ji ve skvělé kondici. S DJI Care Refresh můžete získat dvě náhradní jednotky pro váš dron jediným jednoduchým nákupem, čímž se zbavíte potíží a nákladů na nákup nové jednotky.

Když si zakoupíte DJI Care Refresh, získáte pokrytí pro jakékoli náhodné poškození, včetně poškození vodou, kolize nebo jiných mechanických poruch. Pokrytí také zahrnuje bezplatnou dopravu náhradních jednotek a rychlou dobu potřebnou k opravě nebo výměně. Můžete se dokonce rozhodnout, že poškozenou jednotku místo výměny necháte opravit.

DJI Care Refresh vám navíc poskytuje přístup k exkluzivnímu zákaznickému servisu a technické podpoře. To zahrnuje bezplatný přístup do komplexního online centra podpory DJI, stejně jako technickou pomoc na místě a vzdálené řešení problémů.

S DJI Care Refresh můžete svou investici Ronin-S udržovat v top stavu a užívat si klidu, který přichází s vědomím, že je váš dron v případě nehody krytý.

Pět důvodů, proč se DJI Care Refresh vyplatí

1. Komplexní pokrytí: DJI Care Refresh nabízí komplexní pokrytí pro váš dron a gimbal, včetně jakéhokoli náhodného poškození, poškození vodou a technických problémů.

2. Rychlá výměna: Pokud váš dron nebo gimbal zaznamená jakékoli poškození, DJI Care Refresh poskytne náhradní jednotku již za 48 hodin.

3. Nákladově efektivní: DJI Care Refresh je nákladově efektivní způsob ochrany vašeho dronu, protože jej lze zakoupit za zlomek ceny opravy nebo výměny.

4. Klid: Vědět, že je váš dron chráněn pomocí DJI Care Refresh, vám může poskytnout klid a jistotu při létání s dronem bez obav z neočekávaných nákladů na opravy.

5. Snadná online registrace: DJI Care Refresh se snadno registruje online a budete mít přístup k informacím o pokrytí a rychle a snadno podávat nároky.

Na co se vztahuje DJI Care Refresh pro Ronin-S?

DJI Care Refresh pro Ronin-S poskytuje krytí pro náhodné poškození, včetně poškození vodou, kolizí a pádů. Pokrývá také veškeré problémy s firmwarem nebo poruchy způsobené běžným používáním. DJI Care Refresh navíc poskytuje až dvě náhradní jednotky do jednoho roku od zakoupení, takže můžete pokračovat ve vytváření bez přerušení.

Jak maximalizovat své výhody s DJI Care Refresh

DJI Care Refresh je komplexní servisní plán navržený tak, aby vám poskytl klid při používání vašeho produktu DJI. S ním můžete získat opravy a výměny a také přístup k týmu zákaznických služeb DJI. Zde je několik tipů, jak maximalizovat výhody DJI Care Refresh:

1. Zaregistrujte svůj produkt brzy po zakoupení. Chcete-li službu využít na maximum, můžete se zaregistrovat do 48 hodin od nákupu nebo do 7 dnů od aktivace pro drony DJI.

2. Pečlivě si přečtěte smluvní podmínky. Ujistěte se, že rozumíte podrobnostem pokrytí, například co je pokryto a co ne.

3. Vyberte si plán pokrytí, který nejlépe vyhovuje vašemu rozpočtu a potřebám. DJI Care Refresh nabízí několik možností, od pokrytí jednoho incidentu až po neomezený plán.

4. Pochopte proces výměny. DJI Care Refresh umožňuje výměnu určitých způsobilých produktů, ale je důležité porozumět požadavkům a tomu, jak zahájit výměnu.

5. Podejte reklamaci co nejdříve. Když potřebujete uplatnit nárok, ujistěte se, že to uděláte co nejdříve, abyste zajistili, že vaše krytí zůstane v platnosti.

Dodržováním těchto tipů si můžete zajistit, že ze svého servisního plánu DJI Care Refresh vytěžíte maximum. S ním si můžete být jisti, že vaše produkty DJI jsou vždy v dobrých rukou.

Navigace v procesu reklamace DJI Care Refresh pro opravy a výměny Ronin-S

Pokud jste si pro svůj Ronin-S zakoupili servisní plán DJI Care Refresh, budete rádi, že budete chráněni, pokud bude vaše zařízení potřebovat opravu nebo výměnu. Postup uplatnění nároku:

1. Přihlaste se ke svému účtu DJI.

2. Vyberte „Moje produkty“ a klikněte na Ronin-S, na který chcete uplatnit reklamaci.

3. Vyberte „DJI Care Refresh“ a klikněte na „Make a Claim“.

4. Vyberte typ reklamace, kterou chcete uplatnit (Oprava nebo Výměna).

5. Vyplňte potřebné údaje a odešlete reklamaci.

6. Společnost DJI posoudí váš nárok a může vyžadovat další informace nebo dokumentaci.

7. Jakmile bude vaše reklamace schválena, DJI vás bude kontaktovat za účelem zajištění opravy nebo výměny.

8. Jakmile bude oprava nebo výměna dokončena, váš plán obnovy DJI Care Refresh bude resetován a začne nové období platnosti.

Je důležité si uvědomit, že DJI Care Refresh je k dispozici pouze pro opravu nebo výměnu Ronin-S. Nevztahuje se na žádné další příslušenství nebo škody způsobené produkty třetích stran. Kromě toho je důležité uschovat všechny účtenky a doklady o nákupu, protože mohou být vyžadovány pro úspěšnou reklamaci.

Check DJI Care Refresh (Ronin-S) v obchodě ts2.shop.

Čtěte více => DJI Care Refresh (Ronin-S)