Vesmírné kapsle Vardy byly vybrány americkým letectvem k testování hardwaru při hypersonických rychlostech

Projekt US Air Force a další vládní organizace podepsaly se startupem se sídlem v Kalifornii smlouvu na 60 milionů dolarů Varda Space Industries. Cílem kontraktu je nasadit své reentry kapsle jako testovací platformy pro hypersonický let. Letectvo využije kapsle jako platformu pro hodnocení výkonu dílů a materiálů při hypersonických rychlostech. Kapsle mají vracet farmaceutické produkty a další komodity vyrobené na nízké oběžné dráze Země.

Projekt AFWERX skupina přispěla 15 miliony dolarů, zákazníci letectva a NASA přispěli 15 miliony dolarů. Investoři rizikového kapitálu společnosti Varda rovněž přispěli 30 miliony dolarů na ujednání STRATFI. První demonstrační let by měl odletět v červnu na sdílené jízdě Transporter 8 společnosti SpaceX. Společnost ho plánuje použít k předvedení svých „možností výroby léčiv chladných taveninou“. 

Varda hodlá v mikrogravitaci nízké oběžné dráhy Země vyrábět různé zboží, jako jsou léky a optická vlákna. Varda získala tři další autobusy Rocket Lab Photon, aby mohla postavit další satelity. Výrobní kosmické lodě jsou konstruovány na těchto autobusech.

Letectvo před dvěma lety udělilo podniku smlouvu na inovativní výzkum v hodnotě 443,000 25 USD. Cílem bylo prozkoumat vardovu reentry kapsli jako levnější alternativu ke konvenčním letovým testům. Reentry znamená, že kapsle čelí teplotám třikrát vyšším než povrch Slunce a vstupuje do atmosféry rychlostí XNUMX Mach.

Spoluzakladatel a prezident Vardy Delian Asparouhov tvrdí, že podnik bude sdílet letová data této mise s letectvem. A to navzdory tomu, že letectvo nelétalo se zkušebním nákladem na Vardově inaugurační cestě. Delian předpokládá, že letectvo vypustí svůj první náklad v roce 2024.

Zdůvodnění grantu SBIR tvrdí, že přidání dalších senzorů do certifikovaných návratových vozidel nebo vozidel s posádkou pro letové zkoušky představuje nepřijatelná rizika. Kromě toho je třeba poznamenat, že konvenční programy hypersonických letových testů mohou stát více než 100 milionů dolarů za let.

Společnost je nadšená, že může přispět k této průkopnické iniciativě. Kromě toho věří, že kapsle pro návrat do Vardy poskytují letectvu dostupnější a bezpečnější alternativu ke konvenčním letovým testům. Varda hodlá i nadále posouvat hranice vesmírných technologií a výroby. To je možné díky nepřetržité podpoře letectva a dalších vládních organizací.