Google oznámil vývoj nové experimentální konverzační služby AI nazvané Bard, která je poháněna společností společnosti Jazykový model pro aplikace dialogu (LaMDA). Podle prohlášení generálního ředitele společnosti Google Sundara Pichaie, Bard si klade za cíl spojit světové znalosti se silou, inteligencí a kreativitou velkých jazykových modelů a bude čerpat z informací z webu, aby poskytl vysoce kvalitní odpovědi. Společnost plánuje spustit Bard brzy poté, co jej otestuje důvěryhodnými externími testery a zkombinuje jejich zpětnou vazbu s vlastním interním testováním.

LaMDA je pokročilý jazykový model AI vyvinutý společností Výzkum Googlea vývoj Bard naznačuje, že společnost se snaží tuto technologii využít k poskytování lepších a konverzačních výsledků vyhledávání uživatelům. Je pravděpodobné, že se Google snaží zlepšit kvalitu, bezpečnost a zakotvenost svých služeb AI a zapojení důvěryhodných externích testerů a interní testování pravděpodobně pomůže společnosti dosáhnout tohoto cíle.

Google neustále investuje do umělé inteligence (AI) a technologie strojového učení, aby zlepšil své možnosti vyhledávače. Je pravděpodobné, že Google bude i v budoucnu pokračovat ve vývoji a integraci funkcí AI do svého vyhledávače. Tyto funkce založené na umělé inteligenci by mohly mimo jiné potenciálně zahrnovat věci, jako je vylepšené hodnocení a personalizace vyhledávání, přesnější odpovědi na složité dotazy a vylepšené možnosti hlasového vyhledávání.

Sundar Pichai je generálním ředitelem společností Google a Alphabet Inc. Do společnosti Google nastoupil v roce 2004 a zastával různé vedoucí pozice ve společnosti, včetně vedení vývoje prohlížeče Google Chrome a operačního systému Chrome OS. V roce 2015 byl Pichai jmenován generálním ředitelem společnosti Google a v roce 2019 se stal také generálním ředitelem společnosti Alphabet Inc. Pod Pichaiovým vedením Google pokračoval v rozšiřování svého klíčového podnikání ve vyhledávání a reklamě a také v prozkoumávání nových oblastí, jako je umělá inteligence, cloud computing a hardware. Pichai je široce považován za vizionářského lídra a významně přispěl k utváření strategie a vize společnosti Google do budoucna.