První fáze závodu na výrobu raket pro čínskou společnost pro vypouštění do vesmíru Prostor CAS právě zahájila činnost v Nansha, Guangzhou. Druhá raketa Lijian-1 vyrobená tímto podnikem v současné době prochází finální montáží a testováním. Zařízení má ročně vyrábět 30 raket. Se třemi starty plánovanými na rok 2023 má tato raketa na tuhé palivo zamířit na květnové nasazení z kosmodromu Jiuquan. V červenci 2022 bylo šest satelitů úspěšně vyneseno na oběžnou dráhu první raketou Lijian-1. Opakovaně použitelné odpalovací zařízení na kapalné pohonné hmoty a raketa pro suborbitální turistiku jsou jen dvě z dalších raket, které CAS Space v současnosti vyvíjí.

Čínská akademie věd (CAS) dceřiná společnost CAS Space upozornila na podobnosti mezi svými návrhy a návrhy SpaceX Falcon 9, Blue Origin New Shepard a Falcon Heavy. Lijian-3/PR-3, těžkotonážní raketa s kapacitou 10.5 tuny na sluneční synchronní dráhu ve výšce 500 kilometrů, je největší a nejvýkonnější raketou v řadě Lijian. První start této rakety je naplánován na rok 2026 společností CAS Space.

Sedm klientů, včetně těch z Pekingu Commsat, již se společností podepsali startovací smlouvy na 237 milionů dolarů. Významnou roli ve financování CAS Space v roce 2021 sehrály státem vlastněné investiční firmy CITIC Juxin a Yuexiu Industrial Investment a také akcelerační fond vytvořený CAS.

CAS Space konkurují další nově založené čínské společnosti, které nabízejí služby komerčního startu a také významná státem vlastněná odnož Expace. Založení společnosti v Nansha je součástí strategie, jak proměnit Guangzhou v jeden z klíčových čínských vesmírných klastrů, do kterého se přemístí další vesmírné firmy včetně Shikong Tansuo, vesmírné divize Geely Technology Group.

Díky zdravé strategii pro řadu pevných, opakovaně použitelných raket pro služby rozmístění a vesmírnou turistiku má CAS Space silnou pozici, aby mohla hrát zásadní roli v rychle se rozvíjejícím čínském vesmírném sektoru. Se špičkovým výrobním závodem a několika již uzavřenými smlouvami o nasazení je společnost připravena na budoucí úspěch.