Spuštění Amazon Nexus je naplánován na 8:32 ET v pondělí 6. února z Pad 40 na Cape Canaveral Space Force Station na Floridě.

Krátce po startu se raketa Falcon 9 oddělí od svého prvního stupně boosteru a otočí se směrem k východní trajektorii. Po dosažení maximální výšky 22,300 XNUMX mil nad Zemí rozmístí Amazonas Nexus na geostacionární oběžnou dráhu.

Jakmile bude satelit na své pozici, bude poskytovat pokrytí pro Ameriku, Grónsko a severní a jižní Atlantik. Po nasazení se raketa Falcon 9 pokusí přistát na dronové lodi Just Read the Instructions společnosti SpaceX, aby mohla být znovu použita při budoucích startech.

Amazonas Nexus je komerční komunikační satelit, který vlastní španělský operátor Hispasat. Má hmotnost přibližně 10,000 22,300 liber a poskytuje pokrytí Americe, Grónsku a severnímu a jižnímu Atlantiku, jakmile dosáhne oběžné dráhy asi XNUMX XNUMX mil nad Zemí.

Úspěšné spuštění Amazonas Nexus znamená další milník SpaceX, protože pokračuje ve svém poslání učinit průzkum vesmíru dostupnějším a udržitelnějším. SpaceX doufá, že s využitím opakovaně použitelných raket způsobí revoluci ve způsobu, jakým se provádí komerční vesmírné cestování a průzkum.

SpaceX, oficiálně známá jako Space Exploration Technologies Corp., je americký výrobce leteckého průmyslu a společnost poskytující vesmírné dopravní služby, kterou v roce 2002 založil podnikatel Elon Musk. Posláním společnosti je snížit náklady na vesmírnou dopravu a umožnit kolonizaci Marsu.

SpaceX je známá svými opakovaně použitelnými raketami a dosáhla významného pokroku v oblasti znovupoužitelnosti raket a technologie vertikálního přistání. Společnost zahájila řadu úspěšných misí na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS) a má silné zastoupení na trhu komerčních vypouštění satelitů.

Kromě svých vypouštěcích služeb SpaceX také pracuje na vývoji znovupoužitelných kosmických lodí pro mise s posádkou na ISS a má plány případně poslat lidi na Mars. Společnost se dostala na titulní stránky pro své inovace a pokrok v leteckém průmyslu a stala se lídrem v komerčním kosmickém sektoru.