Kanadská vesmírná agentura (CSA) nedávno uvedl na trh zcela nové logo, které představuje rozšiřující se zapojení národa do kosmického výzkumu. Nové logo se skládá ze tří hvězd a javorového listu. Tři hvězdy znamenají prostor, brilantnost, inteligenci a odbornost. Součástí je i javorový list, který je kanadským národním symbolem. Logo je součástí modernizačních iniciativ ČSA. Vyjadřuje své aspirace posouvat hranice vynalézavosti a inovací v průzkumu vesmíru.

Pocit hrdosti a sounáležitosti navozuje javorový list v horní části loga. Kromě toho také poskytuje pocit, že letí. Představuje odvážnou vynalézavost Kanady a vizi země do budoucna. Tři hvězdy, které následují za javorovým listem, znamenají jak sílu komunity, která je do něj zapojena. Navíc ukazuje brilantnost a inteligenci kanadského vesmírného programu. Komunitu tvoří podniky, výzkumní pracovníci, akademické instituce a vědecké organizace.

Celý název organizace je napsán v angličtině a francouzštině v kruhové verzi nového loga ČSA. Nové logo ČSA nahrazuje předchozí verzi. Tato verze měla pod stylizovaným horizontem javorový list, zpoza něj se šířily sluneční paprsky a vektor vedoucí ke čtyřcípé hvězdě.

Program Artemis, člověkem spravovaná logistická a výzkumná platforma na oběžné dráze Měsíce, velmi těžil z kanadského vesmírného programu. První lunární minivesmírná stanice se opravuje a udržuje. Děje se tak s pomocí nového robotického systému, který vyvíjí Kanadská vesmírná agentura, známého jako „Canadarm 3“. CSA také pracuje na vytvoření prvního robotického lunárního roveru v zemi. Tento robotický lunární rover bude pomáhat při celosvětovém lovu vodního ledu v měsíční půdě.

V roce 2019 došlo k obnovení dohody o spolupráci mezi NASA a Kanadskou vesmírnou agenturou na vybudování brány. Kanadský astronaut pojede s NASA na svou první misi s posádkou na oběžnou dráhu Měsíce po více než 50 letech. To kompenzuje Kanadu její příspěvky k iniciativě Artemis. Identita členů posádky Artemis 2 bude oznámena na ceremoniálu 3. dubna. Ceremoniál se bude konat na Ellington Field v NASA, poblíž Johnsonova vesmírného střediska v Houstonu.

Jedním ze čtyř uchazečů o práci na Artemis 2 a kanadským astronautem je Joshua Kurtyk. Joshua zdůraznil své potěšení z účasti jeho národa na historické misi v příspěvku na sociálních sítích. Jak říká, funguje výrazný vynalézavý, odvážný a průkopnický duch Kanady. Mise také přímo souvisí s dlouhodobou bezpečností a prosperitou národa.

Nové logo Kanadské vesmírné agentury slouží jako reprezentace příspěvků Kanady k průzkumu vesmíru. Ukazuje národní cíle posouvat hranice vynalézavosti a inovace. Kromě toho ukazuje, že i nadále významně přispíváme ke globální vesmírné komunitě. Zcela nové logo je vhodným symbolem kanadského špičkového, vynalézavého a dynamického vesmírného programu, který má mít velký dopad na další projekty průzkumu vesmíru.