S nedávným úspěšným nasazením 53 Starlink satelity z Kennedyho vesmírného střediska na Floridě, SpaceXAmbiciózní cíl nabídnout univerzální přístup k internetu prostřednictvím sítě Starlink udělal další obrovský krok vpřed. Tento let byl pro SpaceX osmým letem roku a 71. speciálně určeným k rozmístění satelitů Starlink. Raketa Falcon 9 nesoucí 53 satelitů byla použita k jejich vynesení na orbitální letadlo, které je součástí sítě druhé generace Starlink neboli Gen2. Úspěšný start přináší celkový počet družic Starlink rozmístěných společností SpaceX na 3,875 XNUMX; Očekává se, že v následujících letech přibudou další tisíce.

Federální komunikační komise (FCC), který dal SpaceX povolení vypustit až 7,500 29,988 zamýšlených 2 2 satelitů Starlink Gen12,000 konstelace, výrazně posunula cíl SpaceX na univerzální přístup k internetu. Satelity Gen4,400 jsou určeny k odesílání zpráv přímo do mobilních telefonů a budou větší a výkonnější než stávající vesmírná loď Starlink. FCC také udělila SpaceX povolení k vypuštění a správě přibližně 2019 XNUMX satelitů Starlink, včetně XNUMX XNUMX satelitů Starlink první generace v pásmu Ka a Ku, které SpaceX nasazuje od roku XNUMX.

Stejně jako předchozí starty Gen2 bylo 53 satelitů, které byly vypuštěny ve čtvrtek, zaměřeno na 530 kilometrů vysokou oběžnou dráhu se sklonem 43 stupňů k rovníku. To sníží zatížení sítě způsobené rostoucí uživatelskou základnou a pomůže zlepšit pokrytí Starlinkem v oblastech nižších zeměpisných šířek. Síť Starlink, která posílá širokopásmové internetové signály uživatelům na všech sedmi kontinentech, spolu s výzkumnou stanicí v Antarktidě, má nyní podle SpaceX více než 1 milion aktivních členů.

SpaceX je již na dobré cestě k dosažení svého cíle nabízet satelitní širokopásmové připojení nové generace Američanům na celostátní úrovni, včetně těch v dříve nedostatečně obsluhovaných nebo neobsluhovaných oblastech, poté, co vypustila na oběžnou dráhu svůj počáteční blok 7,500 2 satelitů Starlink Gen2. Rozhodnutí FCC udělit SpaceX potřebné oprávnění k vypuštění první šarže satelitů Starlink GenXNUMX nejen pomůže překonat digitální propast v globálním měřítku, ale také podpoří hospodářskou soutěž, ochrání spektrum a orbitální zdroje pro budoucí použití a ochrání je. zdrojů z dnešního vykořisťování.

53 satelitů Starlink bylo prostě posledním milníkem v mimořádné misi SpaceX, aby se univerzální přístup k internetu stal realitou. SpaceX má dobrou pozici pro transformaci světa přístupu k internetu díky své rozsáhlé flotile operačních satelitů, stále se rozšiřující zákaznické základně a neustálému úspěchu při získávání satelitů na oběžnou dráhu.