52 Starlink byly vypuštěny internetové satelity SpaceX na svatého Patrika (17. března). Navíc raketa úspěšně přistála na lodi na moři. Proběhla hladce a byla to 18. dokončená orbitální mise firmy v roce 2023.

Start, který nesla raketu Falcon 9 a kosmickou loď Starlink, proběhl na kalifornské Vandenbergově vesmírné základně v 3:26 EDT. Těsně necelých devět minut po startu se první stupeň rakety vrátil na Zemi a přistál na drone SpaceX s názvem Of Course I Still Love You umístěném v Tichém oceánu. Tento konkrétní booster dokončil osm misí, což je pro SpaceX významný úspěch.

Všechny kosmické lodě Starlink byly rozmístěny tak, jak bylo zamýšleno, zhruba 15.5 minuty po startu, protože je horní stupeň rakety nadále vynášel na nízkou oběžnou dráhu Země. Tento výkon dále potvrzuje špičkové technologické a profesionální schopnosti SpaceX.

Poslední úspěšný start přinesl počet operačních satelitů megakonstelace Starlink na více než 3,700 12,000. Vzhledem k tomu, že SpaceX dostalo povolení vypustit 30,000 XNUMX satelitů Starlink a také požádalo o povolení vypustit dalších XNUMX XNUMX satelitů, očekává se, že toto číslo bude nadále růst. Díky této rozsáhlé síti bude mít každý přístup k vysokorychlostnímu připojení k internetu, zejména ve venkovských a nedostatečně obsluhovaných oblastech.

Úspěch SpaceX nezačal na Den svatého Patrika. Komunikační satelity SES-18 a SES-19 měly odstartovat ze stanice Cape Canaveral Space Force Station později toho dne v 7:38 EDT na jinou misi pro společnost. Jako obvykle korporátní web přinesl živé zpravodajství ze startu, který začal 15 minut před startem.

Pokračující úspěch společnosti SpaceX je důkazem její inovace, vytrvalosti a odhodlání zlepšovat vesmírné technologie. Úspěchy společnosti nezůstaly bez povšimnutí. Stala se významným hráčem v kosmickém průmyslu. SpaceX bude v příštích letech i nadále posouvat hranice technologií a vesmírných cest. SpaceX již prokázala svou schopnost provádět zdánlivě nemožné úkoly.