Spoluprací s SpaceX poskytovat svým cestujícím špičkový, vysokorychlostní internet na palubě letecké společnosti se sídlem v Tokiu ZIPAIR vytvořila historii letectví. První leteckou společností v Asii, která bude používat Starlink, satelitní internetovou službu SpaceX, bude ZIPAIR. Zkušenosti cestovatelů na palubě letadel budou zcela transformovány touto špičkovou technologií, která nabízí stálé připojení a ultra spolehlivou komunikaci s nízkou latencí.

Aby bylo možné cestujícím nabídnout globální pokrytí a internetové připojení za letu, které je alespoň tak dobré, na jaké jsou zvyklí na zemi, Starlink systém provozuje síť satelitů na nízké oběžné dráze Země. Cestovatelé budou moci využívat výhod spolehlivé rychlosti, rychlejšího stahování, videokonferencí v reálném čase, streamování a hraní her díky širokopásmovému internetu s nízkou latencí.

Podle Jonathana Hofellera, viceprezidenta Starlink Sales ve SpaceX, se po integraci budou moci všichni cestující ZIPAIR připojit k síti na palubě. Než bude Starlink umístěn do letadla, letecká společnost a SpaceX nyní dokončují technický přezkum a regulační schvalovací proceduru pro flotilu ZIPAIR.

Starlink zvyšuje laťku pro palubní WiFi služby nabízené jinými leteckými společnostmi. Stávající technologie WiFi se připojuje pouze tehdy, když je letadlo nad zemí, nikoli nad oceánem, a má krátký dosah spojení země-vzduch. Tato letadla také nepodporují streamování na mobilních zařízeních a mají relativně skromnou šířku pásma, obvykle pouze 10 Mbps. Jiní poskytovatelé satelitního internetu, kteří jsou k dispozici v některých letadlech, nabízejí pouze rychlosti stahování 30 až 100 Mbps a rychlost připojení se liší podle počtu uživatelů WiFi.

S Starlink mohou uživatelé ZIPAIR předvídat rychlost stahování až 350 Mbps, což umožňuje většině, ne-li všem uživatelům, využívat službu, aniž by došlo k jejímu přetížení. Jako druhá letecká společnost v Evropě, která navázala spolupráci se Starlink, následuje ZIPAIR v botách airBaltic. Spolupráce se Starlinkem by podle generálního ředitele dopravce Martina Gausse nebyla problémem, který poznamenal, že streamovací služby jsou v současnosti poměrně populární.

Nový palubní internetový systém, podle prezidenta ZIPAIR Shingo Nishida, zakládá nové měřítko pro sektor leteckých společností. Starlink nabídne cestujícím ZIPAIR bezkonkurenční zážitek z létání díky své špičkové technologii a bezproblémové komunikaci.

Spolupráce mezi SpaceX a ZIPAIR má kapacitu mít významný dopad na vývoj technologií spojení za letu v leteckém sektoru. Očekává se, že v budoucnu vzroste poptávka po vysokorychlostním a spolehlivém internetovém připojení během letů a technologie vytvořená společnostmi SpaceX a ZIPAIR může pomoci tuto poptávku vyřešit.

Umožněním bezproblémové konektivity za letu pro cestující má nasazení technologie Starlink společnosti SpaceX, která nabízí nízkou latenci a vysokorychlostní přístup k internetu z vesmíru, potenciál transformovat sektor letectví. Díky tomu, že SpaceX a ZIPAIR nabízejí špičková řešení konektivity za letu, mají dobrou pozici k tomu, aby díky svým kombinovaným zkušenostem a zdrojům hrály významnou roli při ovlivňování budoucnosti leteckého sektoru.