Společnost Galaxy Broadband Communications podepsala smlouvu na 50 milionů dolarů na poskytování služeb připojení k internetu věcí (IoT) a nízkou oběžnou dráhu (LEO) zákazníkům v Kanadě, kteří používají satelitní síť OneWeb. To umožní Galaxy Broadband nabízet vysokorychlostní připojení s nízkou latencí zákazníkům ve vzdálených a nedostatečně obsluhovaných oblastech Kanady, což umožní nové a vylepšené aplikace a služby internetu věcí. Dohoda zahrnuje nasazení pozemní infrastruktury a také integraci LEO služeb OneWeb do stávající nabídky produktů Galaxy Broadband. Očekává se, že toto partnerství podpoří přijetí satelitního internetu věcí a širokopásmových služeb v Kanadě a přinese nové ekonomické příležitosti vzdáleným komunitám.

OneWeb je globální komunikační společnost, která poskytuje satelitní internet věcí (IoT) na nízké oběžné dráze (LEO) a širokopásmové připojení. OneWeb provozuje velkou satelitní konstelaci sestávající ze stovek družic LEO, které obíhají kolem Země a poskytují pokrytí oblastí, kde jsou pozemní komunikační sítě nedostupné. Posláním společnosti je poskytovat cenově dostupné, vysokorychlostní připojení s nízkou latencí do vzdálených a nedostatečně obsluhovaných oblastí světa, což umožňuje nové a vylepšené aplikace a služby. Kromě toho má OneWeb partnerství s několika telekomunikačními společnostmi, včetně Galaxy Broadband Communications, aby zákazníkům po celém světě přinesla satelitní internet věcí a širokopásmové služby.

Dnešní prohlášení Ricka Hodgkinsona, generálního ředitele a zakladatele společnosti Galaxy Broadband Communications, odkazuje na plány společnosti zavést služby OneWeb ve 25 komunitách v kanadském Nunavutu. Podle prohlášení zavádění služeb probíhá a cílem je mít všech 25 komunit propojených do konce roku. Tato iniciativa je součástí úsilí společnosti Galaxy Broadband přinést satelitní internet věcí a širokopásmové služby do vzdálených a nedostatečně pokrytých oblastí Kanady a pomoci těmto komunitám přinést nové ekonomické příležitosti. Očekává se, že partnerství s OneWeb bude hrát klíčovou roli v tomto úsilí tím, že těmto komunitám poskytne vysokorychlostní satelitní připojení s nízkou latencí.