Ruční kamera DJI Ronin 4D-6K

Ruční kamera DJI Ronin 4D-6K

S DJI Ronin 4D byly naše nejpokročilejší technologie integrovány do jednoho špičkového a komplexního řešení kinematografie, které nabízí průkopnickou flexibilitu sólovým kameramanům a neomezené možnosti pro koordinované natáčení.

Ruční kamera DJI Ronin 4D-6K

Integrované a modulární: Obě realizované v jedné kameře

DJI Ronin 4D nabízí zcela unikátní design. Jeho pevné tělo je vyrobeno z uhlíkových vláken a hliníku a hořčíku a integruje zobrazovací, stabilizační a zaostřovací systémy, stejně jako bezdrátový přenos a ovládání. Vyhnete se tak časově náročnému nastavování a umožníte rychlejší fotografování.

Procesní výkon

Ronin 4D je vybaven Zenmuse X9, DJIVlajková loď plnoformátového fotoaparátu. Také se vyznačuje DJINejnovější systém zpracování obrazu, CineCore 3.0. Tento systém využívá DJIProprietární čip, který poskytuje pokročilou architekturu procesoru a nabízí extrémně vysoký výpočetní výkon v kompaktní kinokameře. CineCore 3.0 umožňuje Roninu 4D podporovat interní záznam Apple ProRes RAW, ProRes 422 HQ a H.264 videa. Podporuje také nahrávání videa v rozlišení až 8K/75fps a 4K/120fps, čímž poskytuje několik možností pro tvorbu na profesionální úrovni.

Rozlišení

Video DCI 8K (8192×4320)/60fps zachovává každý malý detail, od bohatého listí po inspirativní architekturu, texturu pokožky až po prameny vlasů, to vše v bezchybné kvalitě. Pro ty, kteří potřebují výstup v rozlišení 4K, nabízí nahrávání v rozlišení 8K nebývalé kreativní možnosti s větší flexibilitou pro ořezávání, opětovné skládání a stabilizaci videí v příspěvku.

Vysoké ISO

Zenmuse X9 podporuje duální nativní ISO (X9-8K: 800/4000; X9-6K: 800/5000), které zaznamenává snímky s vynikajícími detaily a minimálním šumem, i když natáčíte večerní panoráma města, pláž nebo scénu osvětlenou slabým světlem svíček. .

Zenmuse X9 s více než 14 kroky dynamického rozsahu poskytuje přirozené přechody světel a stínů ve složitých světelných podmínkách, jako jsou scény v protisvětle a přímé sluneční světlo. Tyto tradičně obtížné scény lze nyní snadno a s jistotou zachytit.

Věda o barvách

S DJI Cinema Colour System (DCCS) a robustní výpočetní výkon, který poskytuje CineCore 3.0, Zenmuse X9 dokáže dodat snímkům filmový vzhled tím, že zachová autentické a přesné barvy. Podporuje také standardní pracovní postup ACES pro bezproblémovou kompatibilitu s barevnými tóny jiných filmových kamer.

Vestavěné 9-stop ND filtry

X9 má 9-stop vestavěné vysoce kvalitní ND filtry (ND 2 až ND 512, nebo ND 0,3 až ND 2,7), které lze rychle a snadno přepínat díky vnitřnímu motorizovanému systému. Tyto filtry byly také navrženy tak, aby odpovídaly a doplňovaly vědu o barvách Ronin 4D.

DL objektivy

Standardní bajonet X9 DL podporuje tři kompaktní full-frame objektivy. Pouzdra jsou vyrobena z lehkých monokokových uhlíkových vláken, takže každá čočka váží pouhých 180 g. Více DJI čočky budou k dispozici v budoucnu.

Vyměnitelné držáky

X9 podporuje výměnné držáky objektivů, včetně DJIPatentovaný bajonet DL a bajonety od jiných výrobců, jako je Leica M. Ultraširokoúhlé objektivy s velkou světelností f/0,95, výkonným zoomem, makro a anamorfní objektivy, které jsou kompatibilní s tradičními filmovými kamerami, fungují také na X9 a poskytují flexibilní objektiv možnosti.

Bezdrátové ovládání

Ať už používáte objektivy s manuálním nebo automatickým ostřením, vyhrazené moduly namontované na X9 mohou dosáhnout bezdrátového ovládání objektivu a dokonce i automatického ostření.

4-osá stabilizace

DJI Ronin 4D přidává k tradičnímu 3osému závěsu osu Z, která účinně snižuje vertikální otřesy kamery a nabízí stabilizační výkon na stejné úrovni jako panenka. Čtyři osy spolupracují s klesajícím ToF senzorem, dopředným a klesajícím duálním vizuálním senzorem, vestavěným IMU a barometrem a pokročilým novým algoritmem, který posouvá celkovou stabilizaci na zcela novou úroveň.

Když se toto kompaktní tělo spojí s výkonnými stabilizačními schopnostmi, lze nyní snadno dosáhnout složitých pohybů fotoaparátu, jejichž dosažení bylo dříve velmi nákladné.

Integrovaná gimbal kamera

Ronin 4D integruje zobrazovací a stabilizační systémy, přičemž v gimbal kameře ponechává pouze snímač a nezbytné optické komponenty. Osa náklonu kardanu využívá duální symetrické motory, zatímco osa otáčení i osa otáčení jsou navrženy s dodatečným nárazníkem tuhosti.

Kompaktní a přenosný kardanový systém umožňuje zahájit střelbu bez nutnosti zdlouhavého ručního vyvažování. To také poskytuje stabilní záběry, a to i s objektivy, které mají během používání posunuté těžiště.

Díky vysoce integrovanému tělu a robustní síle motoru nabízí Ronin 4D dosud nejlepší stabilizační a sledovací výkon z celé řady Ronin při neuvěřitelně nízké hmotnosti. Navíc se může stisknutím tlačítka přepnout do režimu Sport, což umožňuje gimbalu rychle reagovat na pohyby kameramana.

Podporuje také bezdrátové ovládání gimbalu a všestranné montážní konfigurace pro různé scénáře střelby.

ActiveTrack Pro

DJIProprietární počítačové vidění, technologie hlubokého učení a robustní výpočetní výkon CineCore 3.0 se snoubí v ActiveTrack Pro, který umožňuje sledování snímků jako v kině, a to dokonce v jediném záběru. Tato technologie také umožňuje sledování objektů z větší vzdálenosti a nabízí úpravu kompozice s nepřetržitým automatickým zaostřováním, aby byly objekty během sledování záběrů zaostřené.

Křivka LiDAR

DJI Ronin 4D usnadňuje manuální ostření než kdy předtím. Vizualizovaná technologie podpory zaostření zobrazuje body vzdálenosti na hlavním a vzdáleném monitoru ve zjednodušeném pohledu shora dolů. To poskytuje inovativní a intuitivní LiDAR Waveform pro rychlou lokalizaci zaostřovacích bodů a umožňuje nastavení zaostření s extrémní přesností. Dokonce i operátoři s malými nebo žádnými zkušenostmi se mohou rychle naučit manuálnímu ostření.

Měření dosahu LiDAR

Vyhledávač vzdálenosti LiDAR dokáže seslat až 43 200 bodů vzdálenosti v dosahu 10 metrů. Ve srovnání s automatickým ostřením s fázovou detekcí (PDAF) dokáže zaostřovací systém LiDAR společnosti Ronin 4D zaostřit rychleji, aniž by se snížila kvalita obrazu nebo se spoléhal na povrchovou strukturu objektu. To je užitečné zejména v prostředí se slabým osvětlením a výsledkem jsou výjimečné možnosti ostření ve srovnání s jinými filmovými kamerami.

Autofokus

Díky novému zaostřovacímu systému LiDAR je Ronin 4D schopen udržet zaostření, i když dojde k silnému rozmazání pohybu způsobenému rychle se pohybujícími objekty. S namontovaným motorem ostření je automatické ostření dostupné i u manuálních objektivů. Nepřetržité automatické zaostřování na objekty lze aktivovat společně s ActiveTrack Pro, což je zvláště výhodné pro samostatné operátory.

Automatické manuální ostření

Režim automatického ostření (AMF) vám poskytuje přesnost a flexibilitu ručního ostření s pohodlím automatického ostření. Zaostřovací kolečko se bude otáčet synchronizovaně se změnou zaostřovacího bodu, ale kameramani mohou převzít ruční ovládání kdykoli. Zaostřovací kolečko na pravé rukojeti má dokonce dynamické tlumení s elektromagnetickou technologií. To dává kameramanům fyzický pocit změny zaostření a poskytuje intuitivnější a modernější zážitek ze zaostřování, který v dnešním průmyslu nemá konkurenci.

Výkon přenosu videa

Ronin 4D používá zcela nové DJI Technologie O3 Pro Video Transmission, která nabízí přenosový dosah 20 000 stop, který by byl na tradičních řešeních nepředstavitelný. Kromě 2,4 GHz a 5,8 GHz podporuje frekvenční pásmo DFS a 256bitový šifrovací algoritmus AES, který umožňuje výstup 1080p/60fps FHD na více vzdálených monitorů současně s výrazně lepším zabezpečením, stabilitou a schopností proti rušení.

DJIProprietární čip napájí zobrazovací systém, video vysílač, video přijímač a vzdálený monitor Ronin 4D. Společně tyto komponenty tvoří efektivní bezdrátový přenosový systém, přičemž každý spoj je explicitně optimalizován tak, aby poskytoval end-to-end ultra nízkou přenosovou latenci.

Integrovaný design

4D Video Transmitter lze namontovat přímo na Ronin 4D a napájet jej z baterie hlavního těla. Díky vestavěnému bezdrátovému video přijímači má dálkový monitor s vysokým jasem 7palcový, 1500 nitů, vysoce jasný, široký barevný gamut dotykový displej, který může vydávat signály HDMI i SDI prostřednictvím rozšiřujícího modulu. Jeho kompaktní a lehké tělo poskytuje optimální přenosnost a efektivní nastavení, takže uživatelé mohou okamžitě začít fotografovat.

Koordinovaná střelba

Dálkový monitor s vysokým jasem podporuje jeden vysílač s více přijímači pro video a audio. K dispozici jsou dva režimy přenosu. Prvním z nich je režim Broadcast, který neomezuje počet přijímačů a je vhodný pro monitorování s velkými štáby. Druhým je režim Control, který podporuje koordinovaný provoz dvou přijímačů.

Dálkový monitor s vysokým jasem lze připojit k rukojetím Ronin 4D, DJI Mistrovská kola, DJI Force Pro nebo nový DJI Tříkanálové sledování zaměření. To umožňuje dálkové ovládání ostření a pohybů gimbalu s vysokou přesností, spouštění a zastavování záznamu a úpravy nastavení kamery tak, aby vyhovovaly nejvyšším standardům koordinovaného natáčení na scénách. Kromě toho vestavěný gyroskopický senzor změní monitor na dálkový ovladač pohybu pro gimbal Ronin 4D.

Režim ovládání zrcadla

Režim Mirror Control Mode poskytuje dálkovému monitoru s vysokým jasem identické ovládací rozhraní jako hlavnímu monitoru, včetně všech pokročilých funkcí, jako je přehrávání zdrojového klipu a nastavení kamery a závěsu, které lze nyní vzdáleně upravovat, i když je Ronin 4D namontován na rozšiřující platformy. jako je výložník, kabelová vačka nebo držák na vozidlo.

Nezávislé nahrávání a přehrávání

Dálkový monitor s vysokým jasem má vestavěný slot pro kartu microSD, který podporuje nezávislé nahrávání videa rychlostí až 1080p/60fps. Při použití několika vzdálených monitorů ve spojení může každý monitor přehrávat klipy samostatně, aniž by rušil ostatní monitory.

Úložný prostor

Ronin 4D má vestavěný slot CFexpress Type-B spolu s rozšiřujícím portem USB 3.1 Type-C pro nahrávání přímo na externí mediální disk. Nabízí také interní nahrávání videí s nejvyšší specifikací DJI PROSSD 1TB, který lze přímo připojit k počítači pomocí kabelu USB-C pro přístup k médiím bez tradiční čtečky SSD. Tyto možnosti úložiště poskytují řešení pro vysokou nákladovou efektivitu a pro ty, kteří chtějí bezkonkurenční kombinaci výkonu a stability.

Nahrávání zvuku

Ronin 4D je vybaven vestavěnými mikrofony, které podporují dvoukanálový 24bitový záznam zvuku. Poskytuje také 3,5 mm jack a XLR mikrofonní porty pro další řešení audio vstupu.

Životnost baterie

Stejně jako Ronin 2 a Inspire 2, DJI Ronin 4D využívá inteligentní baterie TB50, které nabízejí až 2,5 hodiny natáčení a lze je plně nabít za pouhých 1,5 hodiny. Je také podporováno automatické zahřívání, které umožňuje spolehlivou funkci v extrémně chladných podmínkách.

Brejle

Všeobecné

Rozměry hlavního těla (délkaךířka×výška) 235×115×160 mm

Celkové rozměry (délkaךířka×výška) 309×290×277 mm

Hmotnost kardanu Přibl. 1,04 kg

Hmotnost hlavního těla Přibl. 1,45 kg

Celková hmotnost Přibl. 4,67 kg (po instalaci všech modulů do komba, kromě objektivu a paměťové karty)

Maximální provozní doba Přibl. 150 minut

Inteligentní funkce ActiveTrack Pro, Autofocus (podporuje rozpoznání lidské tváře/těla a zarámování jakéhokoli objektu)

Skladovací teplota -20° až 60° C (-4° až 140° F)

Provozní teplota -10° až 40° C (14° až 104° F)

Fotoaparát

Velikost snímače 35mm full-frame CMOS obrazový snímač

DX držák na základní objektiv a podpora pro další montážní jednotky

Podporované držáky objektivu DL Mount (standardní), M Mount a E Mount

DL objektiv DJI DL 24mm F2.8 LS ASPH, DJI DL 35mm F2.8 LS ASPH, DJI DL 50mm F2,8 LS ASPH

Dynamický rozsah 14+ stop

Manuální vyvážení bílé 2 000-11 000 Kelvinů a nastavení odstínu, podporuje AWB

Gamma D-Log, Rec.709, HLG

Rozsah EI X9-8K: EI 200-12800, duální nativní ISO 800/4000, X9-6K: EI 200-12800, duální nativní ISO 800/5000

Rychlost závěrky Elektronická rolovací závěrka 1/24s-1/8000s

ND Vestavěné 9krokové ND filtry: Clear, 2 (0,3), 4 (0,6), 8 (0,9), 16 (1,2), 32 (1,5), 64 (1,8), 128 (2,1), 256 (2,4) ), 512 (2,7)

Ovládání ostření Automatické ostření, manuální ostření, automatické manuální ostření

Podporovaný souborový systém exFAT

Formát záznamu Apple ProRes RAW HQ/Apple ProRes RAW, Apple ProRes 422 HQ/Apple ProRes 422, H.264 (4:2:0 10-bit)

Paměťová média DJI PROSSD 1TB, CFexpress 2.0 Typ B, USB-C SSD

DJI PROSSD 1TB Formát záznamu Bez omezení formátu záznamu

Formát záznamu CFexpress 2.0 Typ B ProRes 422 HQ: 6K: 23,976/24/25/29,97/30 snímků za sekundu, C4K: 23,976/24/25/29,97/30/48/50/59,94/610/72, fps 2K: 23.976/24/25/29.97/30/48/50/59.94/60/72/96/100/120fps; H.264: C4K: 23,976/24/25/29,97/30/48/50/59,94/60/72/96/100/120 snímků za sekundu, 2K: 23,976/24/25/29,97/30/48,94/50 60/72/96/100/120 snímků za sekundu

Záznamový formát USB-C SSD ProRes 422 HQ: C4K: 23,976/24/25/29,97/30/48/50/59,94/60 snímků/s, 2K: 23,976/24/25/29,97/30/48/940/6; H.264: C4K: 23,976/24/25/29,97/30/48/50/59,94/60fps, 2K: 23,976/24/25/29,97/30/48/50/59,94/60fps

Vestavěný mikrofon Vestavěné 2kanálové stereo

Zvukový formát LPCM 2-kanálový, 24bitový 48kHz

Gimbal

Mechanický rozsah Pan: ±330°, Naklonění: -75° až 175°, Roll: -90° až 230°, Rozsah osy Z: cca 130 mm

Ovladatelný rozsah Pan: ±285°, Naklonění: -55° až +155°, Natáčení: ±35°

Maximální rychlost ovládání (°/s) DJI Master Wheels popř DJI Force Pro: Náklon: 360°/s, Rolování: 360°/s, Pan: 360°/s ; Ruční rukojeti Ronin 4D: Náklon: 120°/s, Rolování: 120°/s, Pan: 120°/s

Maximální užitečné zatížení v ose Z 2000 g (včetně 1040 g gimbalu)

Rozsah úhlových vibrací ±0,01°

Dálkoměr LiDAR

Hmotnost 88 g

Rozměry (délkaךířka×výška) 71×47×34 mm

Provozní teplota -10° až 40° C (14° až 104° F)

Rozsah LiDAR Přesnost měření 0,3-1m (±1%), 1-10m (±1,5%)

FOV 30cm až 3m @>18% odrazivost 60° (horizontální) × 45° (vertikální), 30cm až 10m @>18% odrazivost 60° (horizontální) × 7° (vertikální)

Třída bezpečnosti 1 (IEC 60825-1:2014) (bezpečné pro lidské oči)

Provozní prostředí Používejte v prostředí s rozptýlenými reflexními povrchy (>10 %, jako jsou stěny, stromy, lidé atd.) NEPOUŽÍVEJTE v prostředí s hustou mlhou ani nemiřte na skleněné povrchy nebo skrz ně.

Vlnová délka laseru 940 nm

Šířka jednoho pulzu Dva druhy pulzů emitovaných v oběhu: 5ns a 33,4ns.

Maximální výkon laseru 6W

Hlavní monitor

Velikost obrazovky 5,5 palce (úhlopříčka)

Rozlišení 1920×1080

Obnovovací frekvence 60 Hz

Maximální jas 1000 cd/m²

Obrazovka Otočná dotyková obrazovka LCD

Baterie

Typ baterie Inteligentní baterie TB50

Kapacita 4280 mAh

Energie 97,58 Wh

Napětí 22,8V

Maximální nabíjecí napětí 26,1 V

Maximální nabíjecí výkon 180 W

Rozsah teploty nabíjení 5 ° až 40 ° C (41 ° až 104 ° F)

Doba nabíjení Přibl. 1,5 hodiny (se standardním 86W napájecím adaptérem)

DJI Přenos videa O3 Pro

Maximální přenosová vzdálenost 20 000 stop (přibližně 6 km, v souladu s FCC)

Maximální rozlišení přenosu a snímková frekvence 1920×1080 @60fps

Minimální end-to-end latence 100 ms nebo 68 ms [9]

Bezdrátová frekvence Frekvenční pásmo bez DFS: 2,400-2,483 GHz, 5,150-5,250 GHz, 5,725-5,850 GHz ; Frekvenční pásmo DFS: 5,250-5,350 GHz, 5,470-5,600 GHz, 5,650-5,725 GHz

Výkon vysílače (EIRP) 2,400-2,4835 GHz: ≤33 dBm (FCC); ≤20 dBm (SRRC/CE/MIC), 5,150–5,250 GHz,

Maximální šířka pásma 40 MHz

Maximální přenosová rychlost 50 Mbps

Rozhraní

Hlavní tělo 3,5mm stereofonní vstup TRS × 1 (podporuje mikrofon, zásuvný napájecí mikrofon a linkové vstupy), 3,5mm stereo výstupní konektor × 1, datový port USB3.1 Type-C × 1, 6kolíkový 1B DC- IN (DC 12–30 V) × 1, napájecí port pro montáž baterie (samice) × 1, datový port 4D rozšiřující desky (samice) × 1, port hlavního monitoru s vysokým jasem × 1, port pro rukojeti × 2, port pro horní rukojeť × 1, výstupní port videa HDMI typu A × 1 [11]

X9 Gimbal LiDAR Range Finder/ Port Focus Motor × 2

TB50 Battery Mount Napájecí port baterie (samec) × 1, TB50 Battery Port × 1

4D video vysílač

Rozměry 89×21×137 mm

Port 4D video vysílače Datový port 4D rozšiřující desky (samec) × 1, konektor antény SMA × 4, datový port USB 3.1 Type-C × 1, napájecí port pro montáž na baterii (samice) × 1, napájecí port pro montáž na baterii (samec) × 1

Vzdálený monitor

Rozměry 216×58×166 mm (včetně klece na monitor)

Velikost obrazovky 7 palců (úhlopříčka)

Maximální jas 1500 cd/m²

Rozlišení obrazovky 1920×1200

Obnovovací frekvence 60 Hz

Maximální životnost baterie Přibl. 2 hodiny

Provozní teplota 0° až 40° C (32° až 104° F)

Skladovací teplota -20° až 60° C (-4° až 140° F)

Systém napájení DJI Baterie WB37/baterie řady NP-F (vyžaduje bateriový adaptér NP-F)

Port vzdáleného monitoru 3,5 mm stereo jack × 1, slot pro kartu microSD × 1, port HDMI Type-A vstupu videa × 1, vysokorychlostní port rozšiřující desky vzdáleného monitoru (samice) × 1, rozšiřující port příslušenství vzdáleného monitoru × 1, USB 3.1 Datový port typu C × 1

Rozšiřující port vzdáleného monitoru Vysokorychlostní port pro rozšíření vzdáleného monitoru (samec) × 1, výstupní port videa HDMI 1.4 Type-A × 1, 6kolíkový 1B DC-IN (DC 6,8–17,6 V) × 1, 3G-SDI (úroveň A) BNC Video výstupní port × 1

Ruční kamera DJI Ronin 4D-6K