Vzhledem k tomu, že poptávka po radarové technologii se syntetickou aperturou ze strany zpravodajských a obranných agentur roste, spuštění satelitního snímkování Vesmír Capella vytváří dceřinou společnost, která bude sloužit klientům vlády USA.

Vláda není v Capellově podnikání téměř cizí. Podle generálního ředitele Payam Banazadeh v nedávném rozhovoru s TechCrunch, společnost byla založena přibližně před sedmi lety a za tu dobu zaznamenala obrovský růst ze strany vládních klientů.

„Zjistili jsme, že existuje velká poptávka po tom, co jsme již pro vládu udělali, a ve skutečnosti máme fantastický, téměř zcela symetrický produktový trh, který se hodí do vládního sektoru,“ dodal. Nedávno, pokračoval, konflikt mezi Ruskem a Ukrajinou vynesl na světlo hodnotu specifického radaru se syntetickou aperturou, který dokáže zachytit snímky bez ohledu na počasí nebo osvětlení.

Aby bylo možné splnit některé z jedinečných vládních potřeb v oblasti bezpečnosti a důvěrnosti, byla založena nová dceřiná společnost Capella Federal. S využitím současných satelitů společnosti Capella ve vesmíru, které v současné době poskytují vládním zákazníkům data a analýzy, se počáteční zaměření zaměří na stávající zboží. Během delšího období však Banazadeh uvedl, že společnost má v úmyslu možná změnit své současné datové produkty a satelity na základě zadání klienta.

Řekl: "Vidíme obrovskou poptávku po možná provozování satelitů jménem vlády nebo možná dokonce nabízení těchto satelitů jako produktu."

Eric Traupe, bývalý důstojník pěchoty USMC a bývalý asistent ředitele CIA, bude působit jako generální ředitel Capella Federal. Federální radě Capella bude předsedat bývalý provozní ředitel Velitelství speciálních operací USA Clayton Hutmacher. Robert P. Ashley Jr., bývalý ředitel Defence Intelligence Agency (DIA), byl rovněž přidán do svého poradního sboru vládních úředníků.

Capella není jedinou vesmírnou korporací, která vytvořila divizi nebo obchodní jednotku zaměřenou na vládu; v posledních týdnech SpaceX tajně oznámila nasazení Starshield a Rocket Lab vytvořil Rocket Lab National Security LLC pro práci zahrnující obranu.

Podle Banazadeha má spolupráce s vládou pro vesmírné podniky silný komerční smysl.

„Bez vlády jako významného klienta nemůže vesmírná společnost existovat,“ poznamenal. ” Dva důvody: za prvé, některé problémy, kterým čelí, zvláště v současnosti, vyžadují hodně prostoru k řešení; za druhé, je to příležitost a problém, které jsou příliš velké na to, aby je ignorovaly. Proto nevěřím, že vesmírný podnik může být udržitelný, aniž by měl významnou vládní klientelu.“