Kombinace P4 Multispectral + D-RTK 2 Mobile Station

Kombinace P4 Multispectral + D-RTK 2 Mobile Station

Shromažďujte přesná data na úrovni závodu pomocí P4 Multispectral – vysoce přesného dronu s hladce integrovaným multispektrálním zobrazovacím systémem vytvořeným pro zemědělské mise, monitorování životního prostředí a další.

Kombinace P4 Multispectral + D-RTK 2 Mobile Station

Farma k číslům. Získejte okamžitý přehled o zdraví rostlin

P4 Multispectral konsoliduje proces zachycování dat, která poskytují náhled na zdraví plodin a správu vegetace. Společnost DJI vytvořila tuto platformu se stejně výkonnými výkonovými standardy, kterými je společnost DJI známá, včetně maximální doby letu 27 minut a dosahu přenosu až 7 km1 se systémem OcuSync.

Viz Pod povrchem

Sběr zemědělských snímků je nyní jednodušší a efektivnější než kdykoli předtím díky vestavěnému stabilizovanému zobrazovacímu systému, který shromažďuje komplexní soubory dat ihned po vybalení. Získejte přístup k informacím shromážděným 1 RGB kamerou a multispektrálním polem kamer s 5 kamerami pokrývajícími modrý, zelený, červený, červený okraj a blízké infračervené pásmo – to vše ve 2 MP s globální závěrkou, na 3osém stabilizovaném závěsu.

Integrovaný spektrální senzor slunečního světla pro přesné výsledky

Integrovaný spektrální senzor slunečního světla na vrcholu dronu zachycuje sluneční záření, což maximalizuje přesnost a konzistenci sběru dat v různých denních dobách. V kombinaci s dodatečně zpracovanými daty tyto informace pomáhají získat nejpřesnější výsledky NDVI.

Smysluplná data k dispozici. Zobrazit kanály RGB i NDVI

Pro profesionály, kteří chtějí vědět více, nestačí mít pouze letecké snímky. Přepínejte mezi předběžnou analýzou indexu normalizované diference vegetace (NDVI) a živým zdrojem RGB, abyste okamžitě vizualizovali, kde je třeba věnovat pozornost, takže lze rychle přijímat cílená rozhodnutí o léčbě.

Přesnost na úrovni centimetrů

Získejte přesná data o poloze v reálném čase na snímcích pořízených všemi šesti kamerami pomocí systému TimeSync společnosti DJI , který poskytuje přesná měření na úrovni centimetrů. Systém TimeSync neustále zarovnává letový ovladač, kamery RGB a NB a modul RTK, fixuje data o poloze do středu CMOS a zajišťuje, že každá fotografie používá nejpřesnější metadata. Všechny kamery procházejí přísným kalibračním procesem, při kterém se měří radiální a tangenciální zkreslení čočky. Shromážděné parametry zkreslení se ukládají do metadat každého obrázku, což umožňuje softwaru pro následné zpracování, aby se jedinečně přizpůsobil každému uživateli.

Mobilní stanice D-RTK 2 a NTRIP kompatibilita

Vylepšete přesnost určování polohy RTK bez připojení k internetu připojením P4 Multispectral k mobilní stanici D-RTK 2 High Precision GNSS Mobile Station a NTRIP (Network Transport of RTCM via Internet Protocol)2, nebo uložte data satelitního pozorování, která budou použita pro následné zpracování. Kinematika (PPK).

Začátek misí inteligentního zemědělství

Plánujte lety

Plánujte lety, provádějte automatizované mise a spravujte letová data pomocí GS PRO – přední aplikace DJI pro plánování letů pro iOS.

Zachycení dat

Shromažďujte efektivně multispektrální snímky na velké ploše pomocí P4 Multispectral a získejte přehled o problémových oblastech.

Analyzujte data

Snadný přístup k leteckým datům a jejich zpracování díky použití metrik a parametrů specifických pro závod, abyste získali požadované výsledky o zdraví rostlin.

Zákon o datech

Implementujte cílenou léčbu v oblastech, které vyžadují pozornost, na základě přesných dat z dronů.

Aplikace

Precizní zemědělství

V průběhu všech vegetačních období mohou být multispektrální snímky užitečné pro profesionály v oblasti ag tím, že poskytují informace neviditelné pro lidské oko v celém elektromagnetickém spektru. Díky přístupu k těmto údajům a následně získaným údajům o vegetačním indexu, jako jsou NDRE a NDVI, mohou zemědělci činit včasná a informovaná rozhodnutí o ošetřování plodin, snižování nákladů, úsporách zdrojů a maximalizaci výnosů.

Monitorování a kontrola životního prostředí

Rutinní inspekce a údržba zahrnující rostliny mohou být chytřejší a efektivnější při použití P4 Multispectral – využijte jeho využitelné multispektrální poznatky k monitorování zdraví lesů, měření biomasy, mapování břehů nebo řízení břehové vegetace při ochraně stanovišť nebo ekosystémů a mnoho dalšího.

brejle

Letadlo

Vzletová hmotnost 1487 g

Diagonální vzdálenost (kromě vrtulí) 350 mm

Maximální servisní strop nad hladinou moře 19685 stop (6000 m)

Maximální rychlost výstupu 6 m/s (automatický let); 5 m/s (manuální ovládání)

Maximální rychlost klesání 3 m/s

Maximální rychlost 31 mph (50 km/h) (režim P); 36 mph (58 km/h) (režim A)

Maximální doba letu Přibl. 27 minut

Provozní teplota 0° až 40° C (32° až 104° F)

Provozní frekvence 2,4000 GHz až 2,4835 GHz (Evropa, Japonsko, Korea) ; 5,725 GHz až 5,850 GHz (ostatní země/oblasti) [1]

Přenosový výkon (EIRP) 2,4 GHz:

Rozsah přesnosti vznášení RTK povolen a správně fungující: Vertikální: ± 0,1 m; Horizontální: ± 0,1 m ; RTK deaktivováno: Vertikální: ± 0,1 m (s polohováním vidění); ± 0,5 m (s GNSS polohováním); Horizontální: ± 0,3 m (s polohováním vidění); ± 1,5 m (s GNSS polohováním)

Kompenzace pozice obrazu Relativní polohy středů CMOS šesti kamer a fázového středu integrované antény D-RTK byly zkalibrovány a jsou zaznamenány v datech EXIF každého snímku.

Mapovací funkce

Vzorkovací vzdálenost země (GSD) (H/18,9) cm/pixel, H udává nadmořskou výšku letadla vzhledem k mapované oblasti (jednotka: m)

Rychlost sběru dat Max. provozní plocha cca. 0,63 km2 pro jeden let ve výšce 180 m, tj. GSD je cca. 9,52 cm/pixel, s dopřednou mírou překrytí 80 % a poměrem bočního překrytí 60 % během letu, který vybíjí baterii ze 100 % na 30 %.

GNSS

Jednofrekvenční vysoce citlivý GNSS GPS + BeiDou + Galileo (Asie); GPS + GLONASS + Galileo [2] (ostatní regiony)

Vícefrekvenční vícesystémový vysoce přesný RTK GNSS Použitá frekvence GPS: L1/L2; GLONASS: L1/L2; Beidou: B1/B2; Galileo: E1/E5 ; První pevný čas:

Gimbal

Nastavitelný rozsah náklonu: -90° až +30°

Systém vidění

Rychlostní rozsah ≤ 31 mph (50 km/h) ve výšce 6,6 stop (2 m) nad zemí s odpovídajícím osvětlením

Rozsah nadmořské výšky 0 – 33 stop (0 – 10 m)

Provozní dosah 0–10 m (0–33 stop)

Senzorický dosah překážek 2–98 stop (0,7–30 m)

Provozní prostředí Povrchy s jasnými vzory a odpovídajícím osvětlením (> 15 luxů)

Fotoaparát

Senzory Šest 1/2,9” CMOS, včetně jednoho RGB senzoru pro zobrazování ve viditelném světle a pěti monochromatických senzorů pro multispektrální zobrazování. Každý snímač: Efektivní pixely 2,08 MP (2,12 MP celkem)

Modré filtry (B): 450 nm ± 16 nm; Zelená (G): 560 nm ± 16 nm; Červená (R): 650 nm ± 16 nm; Červený okraj (RE): 730 nm ± 16 nm; Blízká infračervená (NIR): 840 nm ± 26 nm

Objektiv FOV (zorné pole): 62,7° ; Ohnisková vzdálenost: 5,74 mm (ekvivalent formátu 35 mm: 40 mm), automatické ostření nastaveno na ∞ ; Světelnost: f/2,2

Rozsah ISO snímače RGB 200 – 800

Monochromatický zisk snímače 1 – 8x

Elektronická globální závěrka 1/100 – 1/20000 s (zobrazení ve viditelném světle); 1/100 – 1/10000 s (multispektrální zobrazování)

Maximální velikost obrázku 1600×1300 (4:3,25)

Formát fotografií JPEG (zobrazení ve viditelném světle) + TIFF (multispektrální zobrazení)

Podporované systémy souborů FAT32 (£ 32 GB); exFAT (> 32 GB)

Podporované SD karty microSD s minimální rychlostí zápisu 15 MB/s. Maximální kapacita: 128 GB. Vyžaduje se klasifikace třídy 10 nebo UHS-1

Provozní teplota 0° až 40° C (32° až 104° F)

Dálkový ovladač

Provozní frekvence

2,4000 GHz až 2,4835 GHz (Evropa, Japonsko, Korea); 5,725 GHz až 5,850 GHz (ostatní země/oblasti) [1]

Přenosový výkon (EIRP) 2,4 GHz:

Maximální přenosová vzdálenost FCC / NCC: 7 km; CE / MIC / KCC / SRRC: 3,1 míle (5 km) (bez překážek, bez rušení)

Vestavěná baterie 6000 mAh LiPo 2S

Provozní proud / napětí 1,2 A @ 7,4 V

Držák mobilních zařízení Tablety a smartphony

Provozní teplota 0° až 40° C (32° až 104° F)

Inteligentní letová baterie (PH4-5870mAh-15,2V)

Kapacita 5870 mAh

Napětí 15,2V

Typ baterie LiPo 4S

Energie 89,2 Wh

Čistá hmotnost 468 g

Provozní teplota -10° až 40° C (14° až 104° F)

Teplota nabíjení 5° až 40° C (41° až 104° F)

Maximální nabíjecí výkon 160 W

Intelligent Flight Battery Charging Hub (PHANTOM 4 CHARGING HUB)

Napětí 17,5V

Provozní teplota 5° až 40° C (41° až 104° F)

AC napájecí adaptér (PH4C160)

Napětí 17,4V

Jmenovitý výkon 160 W

Mobilní stanice D-RTK 2

Mobilní stanice D-RTK 2 je vylepšený vysoce přesný GNSS přijímač společnosti DJI , který podporuje všechny hlavní globální satelitní navigační systémy a poskytuje diferenciální korekce v reálném čase, které generují údaje o poloze na úrovni centimetrů pro lepší relativní přesnost.

Polohování na úrovni centimetrů

Mobilní stanice D-RTK 2 plně podporuje signály GPS, GLONASS, Beidou a GALILEO. Mobilní stanice D-RTK 2, která se snadno a rychle nastavuje, poskytuje dronům rozdílová data v reálném čase pro dosažení přesnosti určování polohy na úrovni centimetrů. Vestavěná anténa s vysokým ziskem nabízí lepší příjem signálu z více satelitů, i když jsou přítomny překážky.

Zůstaňte ve spojení pro jakoukoli misi

Mobilní stanice D-RTK 2 podporuje komunikaci přes 4G, OcuSync, WiFi a LAN, což zajišťuje nepřerušovaný a stabilní přenos dat v jakémkoli scénáři aplikace. Při použití s drony DJI Agras, Phantom 4 RTK nebo P4 Multispectral lze k mobilní stanici D-RTK 2 současně připojit až 5 dálkových ovladačů*. Při použití s Matrice 300 RTK jej lze připojit k více letadlům, což umožňuje koordinované operace zahrnující více dronů a výrazně zvyšuje efektivitu.

Trvanlivost, které můžete věřit

Mobilní stanice D-RTK 2 s ochranou proti vniknutí na úrovni IP65 a lehkým tělem z uhlíkových vláken je ultra přenosná a vhodná pro jakýkoli úkol, bez ohledu na to, jak náročný je. Vestavěné IMU monitorují pohyby a kalibrují senzory náklonu, aby upozornily operátora na jakékoli abnormality během mise, čímž se minimalizují rizika.

Komplexní řešení

Mobilní stanice D-RTK 2 je kompatibilní s Phantom 4 RTK, P4 Multispectral, MG-1P RTK, Agras T16, Agras T20, Matrice 210 RTK V2 a Matrice 300 RTK*. Podporuje také DPS ( DJI Positioning Service), která poskytuje vysoce přesná polohovací data v rámci pokrytí základnové stanice, což z ní činí ideální nástroj pro geodetické práce, letecké kontroly, zemědělství a další průmyslové aplikace.

Kombinace P4 Multispectral + D-RTK 2 Mobile Station