Icom GM600 VHF námořní rádio

Icom GM600 VHF námořní rádio

GM600 je GMDSS VHF rádio s DSC třídy A.

Icom GM600 VHF námořní rádio

GM600 je navržen tak, aby poskytoval spolehlivý provoz a dlouhou životnost v drsných námořních prostředích.

GMDSS VHF rádio s DSC třídy A

GM600 je VHF radiotelefon GMDSS (Global Maritime Distress and Safety System), který lze použít jako součást vybavení systému GMDSS vyžadovaného SOLAS nebo mnoha vnitrostátními námořními předpisy. Při instalaci s rádiem GM800 MF/HF poskytují rádia GM600 a GM800 ideální radiostanici GMDSS VHF, MF a HF.

Splňuje přísné požadavky na životní prostředí

GM600 prošel přísným environmentálním testováním a procesem zajištění kvality. GM600 je navržen tak, aby poskytoval spolehlivý provoz a dlouhou životnost v drsných námořních prostředích.

Ve skutečnosti má přední panel krytí IPX7 (1 m hloubka vody po dobu 30 minut) a zadní panel má antikorozní nátěr.

Splňuje ITU-R M.493-13 DSC

Vestavěný DSC poskytuje automatizovanou tísňovou a bezpečnostní komunikaci. Vyhrazený hlídací přijímač DSC nepřetržitě monitoruje volací kanál DSC (CH70). Celkem 100 čísel MMSI pro volání DSC (individuální ID: 75, skupina: 25) lze uložit s 10znakovým ID názvem. Použití režimu úloh DSC poskytuje přímou obsluhu DSC.

Příklad provozu režimu úloh DSC

Při příjmu volání DSC se zobrazí vyskakovací okno. Stisknutím tlačítka [Accept] odešlete potvrzení volající stanici.

Po odeslání nebo přijetí DSC volání přejde rádio do režimu DSC Task. Stisknutím tlačítka [Další úkol] vyberte jiný úkol. Lze uložit až 7 úkolů.

4,3palcový širokoúhlý barevný TFT LCD pozorovací úhel

4,3palcový barevný TFT LCD poskytuje téměř 180° velmi široký pozorovací úhel a zobrazuje znaky a funkční ikony ve vysokém rozlišení. I když je rádio namontováno na přístrojovou desku, může operátor jasně rozpoznat informace na displeji z různých úhlů pohledu. Displej nočního režimu zajišťuje dobrou čitelnost na tmavém místě.

Poskytuje hlasitý a čistý zvuk

Interní reproduktor GM600 zlepšuje srozumitelnost přijímaných hovorů. Díky nové voděodolné papírové membráně reproduktoru poskytuje reproduktor vynikající kvalitu zvuku se širokým frekvenčním rozsahem a plochou frekvenční odezvou. Po připojení k externímu reproduktoru navíc rádio poskytuje výkonný 10W zvuk.

Intuitivní uživatelské rozhraní

Kombinace směrové klávesnice a softwarových kláves umožňuje jednoduché ovládání. Hlavních 12 funkcí je přiřazeno softwarovým tlačítkům (ve spodní části displeje) a přepínají se pomocí levé a pravé klávesy. Jasně označená klávesnice umožňuje snadné zadávání. Tlačítko CH16 nabízí přístup k CH16 jediným dotykem.

DC-DC konvertor PS-310

Volitelný DC-DC konvertor PS-310 dodává stabilní 12,6 V napájení do GM600 buď z 12 V nebo 24 V napájecího zdroje (v závislosti na verzi) a poskytuje plovoucí zemní spojení. PS-310 chrání rádio před krátkodobým přerušením napájení. PS-310 musí být použit s GM600 pro splnění certifikace MED.

Další funkce

Rozhraní IEC 61162-1 pro GNSS přijímač

Podporuje nové čtyřmístné mořské kanály* platné od 1. ledna 2017

Icom GM600 VHF námořní rádio

Categories0