DJI RoboMaster S1 Education Expansion Set Core

DJI RoboMaster S1 Education Expansion Set Core

Po revolučním RoboMaster S1 posouvá vzdělávací robot RoboMaster EP Core učení na další úroveň. S tímto vzdělávacím robotem může z programování a umělé inteligence těžit každá škola. Součástí je sada SDK (Software Development Kit) od DJI , rozšiřitelný software a hardware, jedinečný učební plán a zcela nová soutěž RoboMaster Youth.

DJI RoboMaster S1 Education Expansion Set Core

DJI RoboMaster EP Core: AI a programovací vzdělávací robot

Po revolučním RoboMaster S1 posouvá vzdělávací robot RoboMaster EP Core učení na další úroveň. S tímto vzdělávacím robotem může těžit z programování a umělé inteligence každá škola. DJIObsahuje sadu Software Development Kit (SDK), rozšiřitelný software a hardware, jedinečný učební plán a zcela novou soutěž RoboMaster Youth. RoboMaster EP je jedinečný vzdělávací robot pro děti a učitele. Tento výkonný vzdělávací robot je řešením typu vše v jednom pro všechny školy STEAM, které umožňuje studentům všech věkových kategorií a úrovní zapojit se do projektů AI a programování.

  • Bezkonkurenční výukové nástroje: Oficiální SDK, výkonné funkce a možnosti kompatibility, vysoce výkonné mechanické příslušenství
  • Vzdělávací zdroje: Projektové kurzy, vrstvený model výuky, komplexní vzdělávací poradenské materiály
  • Soutěž: Turnaj mládeže RoboMaster, vícekolový soutěžní systém, partnerství s prestižními školami a vzdělávacími institucemi

Komponenty DJI RoboMaster EP Core

Uchopovač: Chapadlo promění RoboMaster EP na výkonný, multifunkční rám. Pohodlný konstrukční design a nastavitelná síla uchopení umožňují pevné a spolehlivé uchopení a přesun předmětů různých tvarů, hmotností a velikostí.

Robotické rameno: Robotické rameno EP je neuvěřitelně odolné, přesto kompaktní a flexibilní. Podporuje přesné ovládání FPV, což umožňuje studentům provádět úkoly, i když jsou cílové objekty mimo dohled.

Vysoce výkonné servo: Servo jako pohonný ovladač pro RoboMaster EP podporuje vlastní možnosti ovládání prostřednictvím hlavní řídicí desky EP. Zajišťuje minimální vůli převodů, vysokou přesnost ovládání a vysoký točivý moment. Může také napájet robotické rameno a podporovat režim stejnosměrného motoru s převodovkou, což studentům umožňuje stavět zvedací konstrukce s využitím jejich fyzikálních znalostí.

Adaptér senzoru a modul napájecího konektoru: každý adaptér senzoru má dva porty senzoru a poskytuje napájení. Modul napájecího konektoru umožňuje připojení a napájení hardwaru třetích stran a poskytuje více portů pro připojení hardwaru a vytváření vlastních programů a aplikací.

Infračervený senzor vzdálenosti: S rozsahem měření 0,1 až 10 metrů měří infračervený senzor vzdálenosti přesně s 5% chybou. Přidání programovatelných modulů do Scratch také poskytuje spolehlivé informace o měření vzdálenosti. To umožňuje PE detekovat své prostředí a vyhýbat se překážkám, což studentům pomáhá lépe porozumět pokročilým principům autonomního řízení.

DJI RoboMaster EP Core: vlastnosti

DJI Otevřete SDK: Nekonečné možnosti programování se otevírají, když používáte SDK (sady pro vývoj softwaru). The Open DJI SDK je k dispozici na RoboMaster EP a podporuje více než 50 programovatelných senzorových portů. To studentům umožňuje používat streamovaná data ze senzorových modulů, videa a zvuku k programování aplikací umělé inteligence a objevování skutečné technologie umělé inteligence.

Streamování obrazových a zvukových dat: Streamování HD video a audio dat a stabilizovaný obraz poskytují větší přesnost rozpoznávání. Projekty a funkce hlubokého učení, jako je analýza dat, učení vzorů, rozpoznávání scén a personalizace, lze dosáhnout pomocí platformy třetí strany.

Údaje o postoji: Flexibilní kód pro údaje o poloze shromážděné z podvozku a kardanových gyroskopů.

Roj: připojení více EP k počítači a provádění rojových pohybů prostřednictvím komunikace mezi více stroji.

Informace o měření vzdálenosti ToF: informace o měření vzdálenosti poskytované infračerveným snímačem vzdálenosti umožňují inteligentní vyhýbání se překážkám a přesnou komunikaci mezi více stroji pro autonomní řízení.

DJI RoboMaster EP Core schopnosti a kompatibilita

Zvýšená rozšiřitelnost: přizpůsobitelná rozšiřující platforma umožňuje studentům stavět a rozšiřovat RoboMaster EP Core, jak chtějí. EP je také kompatibilní se stavebními bloky a poskytuje ještě více příležitostí pro učení a zábavu.

Kompatibilní hardware třetích stran: RoboMaster EP podporuje open-source hardware třetích stran, jako je Micro:bit, Arduino a Raspberry Pi. Tyto komponenty lze připojit a napájet přes sériové porty na hlavním řadiči šasi. PE může také provádět učení modelů a rozpoznávání scén prostřednictvím platforem AI, jako je NVIDIA Jetson Nano a DJIOficiální SDK, které studentům umožňuje lépe porozumět principům fungování umělé inteligence.

Kompatibilní se senzory třetích stran: RoboMaster EP je vybaven čtyřmi adaptéry senzorů, které usnadňují připojení a napájení senzorů třetích stran, které měří vstupy, jako je teplota, tlak, vzdálenost a další. Senzorická data lze dokonce použít ve Scratch, což otevírá nekonečné možnosti programování.

Vícestrojová komunikace: Programování v Pythonu umožňuje více jednotkám RoboMaster EP komunikovat a komunikovat mezi sebou v reálném čase.

Nové programovací bloky Scratch: Do sekce Lab aplikace RoboMaster byly přidány nové programovací bloky Scratch. Byly navrženy tak, aby pomáhaly uživatelům získávat a používat senzorická data. Pomocí těchto bloků mohou uživatelé rychle přistupovat a ovládat senzorový adaptér, robotické rameno, chapadlo, infračervený spouštěč, infračervený hloubkový senzor a open source hardware třetích stran.

Podpora více platforem a dvou programovacích jazyků: Aplikace RoboMaster je kompatibilní s RoboMaster EP a více operačními systémy, včetně iOS, Android, Windows a Mac, což z ní dělá perfektní nástroj pro širokou škálu scénářů výuky. EP podporuje dva programovací jazyky, Scratch 3.0 a Python 3.6, což umožňuje začátečníkům i odborníkům bavit se s programováním.

Zahrnuta

Přední pancíř x1

Montážní deska kola Mecanum x1

Mecanum tlumicí kroužek kola x4

Kolečka Mecanum x48

Mazat x1

Pohybový ovladač x1

Láhev gelových kuliček x1

Držák šroubováku x1

Střídavý motor M3508l a ESC x4

Montážní deska motoru x4

Zásobník šroubů x1

Ochranné brýle x1

Přední kryt hřídele ve tvaru X x1

Držák kabelu x1

Nabíječka x1

Inteligentní baterie 1x

AC napájecí kabel x1

Vnitřní náboj s levým závitem × 2

Vnější náboj s levým závitem × 2

Vnitřní náboj s pravým závitem × 2

Vnější náboj s pravým závitem × 2

Držák tlumícího kroužku ×4

Kryt kabiny podvozku x1

Maskovací páska x1

Vision Marker x7

Kryt podvozku x1

Středový rám podvozku x1

Inteligentní ovladač x1

Kryt přední nápravy x1

Základna modulu přední nápravy x1

Kardan 1x

Fotoaparát x1

Blaster x1

Nádoba na gelové kuličky x1

Reproduktor x1

Detektor nárazu x4

Kabel kamery x1

Datový kabel 35 cm x1

Datový kabel 23 cm x 2

Datový kabel 12 cm x 4

Zadní pancíř x1

Levé brnění x1

Pravé brnění x1

Brejle

Infračervený senzor vzdálenosti

Detekční rozsah 0,1-10m

FOV 20°

Přesnost 5 %

Robotické rameno

Rozsah pohybu Horizontální: 22 cm, Vertikální: 15 cm

Počet os 2

Uchopovač

Rozsah Přibl. 10 cm

Servo

Hmotnost Přibl. 70 g

Rozměry těla 44,2×22,6×28,6 mm

Převodový poměr 512:1

Provozní režimy Režim úhlu, režim rychlosti

Adaptér senzoru

Typ portu IO, AD

Počet portů 2

Modul napájecího konektoru

Komunikační port CAN sběrnice

Výstupní USB Type-A napájecí port: 5V 2A, Napájecí port s kolíkovou hlavičkou: 5V 4ATX30 napájecí port: 12V 5A

Vstupní napájecí port TX30: 12 V

Fotoaparát

FOV 120°

Maximální rozlišení fotografie 2560 × 1440

Maximální rozlišení videa FHD: 1080/30fps, HD: 720/30fps

Maximální přenosová rychlost videa 16 Mbps

Formát fotografií JPEG

Video formát MP4

Snímač CMOS 1/4″; Efektivní pixely: 5 MP

Rozsah provozních teplot -10 až 40 °C (14 až 104 °F)

Detektor zásahů

Požadavky detekce Aby byl detektor zásahu aktivován, musí být splněny následující podmínky: Průměr gelové kuličky ≥ 6 mm, rychlost vystřelování ≥ 20 m/s a úhel mezi směrem zásahu a rovinou detektoru zásahu není menší než 45°.

Maximální detekční frekvence 15 Hz

EP jádro

Hmotnost Přibl. 3,3 kg

Rozměry 320×240×270 mm (délka × šířka × výška)

Rozsah rychlosti podvozku 0-3,5 m/s (dopředu), 0-2,5 m/s (dozadu), 0-2,8 m/s (do strany)

Maximální rychlost otáčení podvozku 600°/s

Bezkomutátorový motor M3508I

Maximální otáčky 1000 ot./min

Max točivý moment 0,25 N·m

Maximální výstupní výkon 19W

Rozsah provozních teplot -10 až 40 °C (14 až 104 °F)

Řidič FOC

Způsob řízení Řízení rychlosti v uzavřené smyčce

Ochrana Ochrana proti přepětí, Ochrana proti přehřátí, Měkký start, Ochrana proti zkratu, Detekce anomálií čipu a senzoru

Inteligentní ovladač

Latence připojení přes Wi-Fi: 80-100 ms, připojení přes router: 100-120 ms, (bez překážek, bez rušení)

Kvalita živého náhledu 720p/30fps

Maximální přenosová rychlost živého náhledu 6 Mbps

Provozní frekvence 2,4 GHz, 5,1 GHz, 5,8 GHz

Provozní režim Připojení přes Wi-Fi, Připojení přes router

Maximální přenosová vzdálenost Připojení přes Wi-Fi: FCC, 2,4 GHz 140 m, 5,8 GHz 90 m, CE, 2,4 GHz 130 m, 5,8 GHz 70 m, SRRC, 2,4 GHz 130 m, 5,8 GHz 90 m, MIC, 2,04 GHz m; Připojení přes router: FCC, 2,4 GHz 190 m, 5,8 GHz 300 m, CE, 2,4 GHz 180 m, 5,8 GHz 70 m, SRRC, 2,4 GHz 180 m, 5,8 GHz 300 m, MIC, 2,4 m GHz 180 m

Přenosový výkon (EIRP) 2,400-2,4835 GHz FCC: ≤ 30 dBm, SRRC: ≤ 20 dBm, MIC: ≤ 20 dBm ; 5,170-5,25 GHz FCC: ≤30 dBm, SRRC: ≤23 dBm, MIC: ≤23 dBm; 5,725–5,850 GHz FCC: ≤30dBm, SRRC: ≤30dBm

Standard přenosu IEEE802.11a/b/g/n

Inteligentní baterie

Kapacita 2400 mAh

Jmenovité nabíjecí napětí 10,8V

Maximální nabíjecí napětí 12,6V

Typ baterie LiPo 3S

Energie 25,92 Wh

Hmotnost 169 g

Rozsah provozních teplot -10 až 40 °C (14 až 104 °F)

Rozsah teploty nabíjení 5 až 40 °C (41 až 104 °F)

Maximální nabíjecí výkon 29 W

Životnost baterie při používání 35 minut (měřeno při konstantní rychlosti 2 m/s na rovném povrchu)

Výdrž baterie v pohotovostním režimu Přibl. 100 minut

Nabíječka

Vstup 100-240 V, 50-60Hz, 1A

Výstupní port: 12,6 V=0,8A nebo 12,6 V=2,2A

Napětí 12,6V

Jmenovité napětí 28 W

Aplikace

Aplikace RoboMaster

iOS iOS 10.0.2 nebo novější

Android Android 5.0 nebo novější

Směrovač

Doporučené routery TP-Link TL-WDR8600; TP-Link TL-WDR5640 (Čína), TP-Link Archer C7; NETGEAR X6S (mezinárodní)

Doporučené řešení venkovního napájení pro routery Notebook Power Bank (odpovídající příkonu routeru)

microSD kartu

Podporované SD karty Podporuje microSD karty s kapacitou až 64 GB

DJI RoboMaster S1 Education Expansion Set Core